Z miasta

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagra w Jaworznie

W najbliższą niedzielę po raz 27. na całym świecie grać będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji także w Jaworznie sporo się będzie działo.

Hasłem tegorocznego Finału jest „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. – W tym roku chcemy zakupić nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Będą to placówki z oddziałami, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom – wyjaśniają przedstawiciele Fundacji.

W Polsce mamy blisko 50 takich szpitali. Zasięgiem obejmują one cały kraj. W tego typu szpitalach szczególnie ważny jest sprzęt, który spełnia najwyższe standardy wyposażenia, ale również, który daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Koncertowa Galena

W Jaworznie podobnie jak podczas wcześniejszych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, działo się będzie sporo. Na dobrą sprawę jaworznicki finał WOŚP zacznie się już w sobotę w Galenie, gdzie odbędzie się kilka koncertów. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Disco Polo – ETNA. Początek koncertu o 17:00. Godzinę wcześniej na scenie wystąpi Martyna Pluta a o 18:00 zespół Zipnotics.

Znacznie więcej atrakcji przygotowano na niedzielę. Od rana na ulicach kwestować będą wolontariusze – jak zawsze będą mieli charakterystyczne identyfikatory i puszki. Gwiazdą wieczoru w Galenie będzie zespół Krzyk, którego koncert zaplanowano na godzinę 19:00. Wcześniej też nie będzie można się nudzić. Od godziny 14:00 sporo będzie się działo. Na początek Studio Teatralne „Sztuka” w  Trzebini wystąpi z przedstawieniem dla dzieci „Pan Twardowski”. Math Riders i Helen Doron – przygotowały konkursy i lekcje pokazowe. Jak zwykle nie zabraknie strażaków, którzy zaprezentują m.in. pokazy pierwszej pomocy czy gaszenia oleju. Szachty Libiąskie przygotowały z kolei pokaz owczarków niemieckich. Klub Sportowy Fighting Jaworzno zaprezentuje pokaz kick-boxingu a stowarzyszenie „W kręgu formy” zaprasza na trening cross-fitu. Julia Niechaj zaprezentuje za to pokaz break dance.

Przez całe popołudnie od godz. 13.00 do 19.00 koło wejścia do Multikina na dzieci czekać będą różne gry i zabawy przygotowane przez Stowarzyszenie Niezależni Jaworzno, Atut Jaworzno oraz Abecadło Gabinet Terapii Pedagogicznej (Agnieszka Pater – Otrębska).

Pod Galeną kierowcy z firmy Przewozy Machowski czekać będą ze stylowym Polonezem. Każdy za datek do puszki będzie mógł przejechać się takim klasykiem motoryzacji.

Strażacy z OSP w Byczynie z kolei zapraszają do siebie na dzień otwarty. Od 10.00 do 14.00 będzie można zobaczyć od środka remizę i sprawdzić czym dysponują nasi strażacy.

WOŚP na sportowo

27. finał WOŚP to także prawdziwa gratka dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Wszystkich, którym niestraszne mrozy, jaworznickie Morsy zapraszają na Sosinę. Od godziny 9.00 każdy chętny będzie mógł dołączyć do morsów i zanurzyć się w lodowatej wodzie, przy okazji wzmacniając swoją odporność.

W klubie Grawitacja o 13:00 ruszy otwarty dla wszystkich Turniej Bowlingowy. Opłata startowa wynosi 10 zł i zostanie przekazana dla WOŚP. Potem od 15:00 rozpoczną się gry i zabawy prowadzone przez animatorów w rytm dziecięcych przebojów.

Jak zwykle z WOŚP będzie grało tez Alibi. Odbędzie się tam tradycyjny „Turniej Bilardowy o Puchar Wielkiego Serca WOŚP”. Sędzią głównym zawodów będzie Bogdan Wołkowski – wielokrotny Mistrz Świata w trikach bilardowych, aktualnie trener kobiecej Reprezentacji Polski w bilardzie; oraz prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Fair Play. Udział w turnieju może wziąć każdy chętny. Wpisowe wynosi 10 zł dla osób poniżej 18 roku życia oraz 20 zł dla pozostałych uczestników. Pieniądze oczywiście zostaną przekazane dla WOŚP. Na uczestników czekają pamiątkowe dyplomy przygotowane i podarowane przez Agencję Reklamową Graphnet.pl. Zwycięzcy otrzymają także puchary ufundowane przez Stację Kontroli Pojazdów Głowacz. Turniej rusza o 11.00. Zapisy pod numerem 693 71 12 27 a także na maila: agnieszka@admediapr.pl. lub osobiście w dniu zawodów w lokalu Alibi w godzinach 10.00- 10.45.

W zbiórkę na WOŚP włączyło się również VIA Sport Activ. O 10:00 rusza tam prawdziwy maraton fitness a w trakcie odbywać się będą zajęcia jumping frog, bungee fitness, zumby, crossfitu.

Muzyczny finał

Koncerty w Galenie to nie jedyne muzyczne atrakcje 27. finału. Także na innych scenach nie zabraknie dobrego grania. O 17:00 w Teatrze Sztuk wystąpi znana i lubiana jaworznicka grupa Blunt Razor. Godzinę później o 18:00 rusza tradycyjna WOŚP-owa impreza z Jazz Clubie Muzeum. Zapowiada się mocne tąpnięcie – na scenie bowiem wystąpią trzy głośne zespoły – Warhlack, ExMetal oraz The Tree. Wejście na koncerty oczywiście będzie bezpłatne, ale podczas nich można będzie dorzucić się do puszki i wesprzeć Orkiestrę.

Warto jeszcze wspomnieć, że cały czas trwają aukcje przedmiotów wystawionych przez jaworznicki sztab WOŚP. Jak zwykle prawdziwym hitem jest możliwość nazwania ronda w centrum miasta przy Galenie. Kilka ostatnich lat „właścicielem” ronda jest Jakub Bochenek i jego firma Tuban, ale w tym roku kilka innych firm chciałoby zgarnąć rondo dla siebie, szykuje się więc wyjątkowo zacięta walka. Poza tym nie brakuje innych ciekawych licytacji. Wśród tych szczególnie popularnych warto wspomnieć o wycieczce do sejmu z posłem Pawłem Bańkowskim, możliwości zostania piekarzem na jedną noc w piekarni pana Stanisława Bigaja, koszulce Ciężkowianki z autografami gwiazd, które zawitały na tegoroczny Memoriał Jana Ciołczyka czy też szkoleniu z bezpiecznej jazdy na płycie poślizgowej grupy Cargo. Link do wszystkich jaworznickich aukcji znajdziecie poniżej:

Aukcje jaworznickiego sztabu WOŚP

Plan imprez 27. finału WOŚP w Jaworznie

Galeria Galena (sobota)

 • godz. 16:00: Koncert Martyny Pluty

 • godz. 17:00: Koncert ETNA

 • godz. 18:00: Koncert Zipnotics

Galeria Galena (niedziela)

 • godz. 14.00-14.45: Spektakl dla dzieci „Pan Twardowski” w wykonaniu Studia Teatralnego „Sztuka” w  Trzebini

 • godz. 14.45 – 15.00: OSP Jeleń, Dąbrowa Narodowa, Byczyna – pokazy pierwszej pomocy

 • godz. 15.00 – 15.30: Math Riders – szkoła matematyki – konkurs i  lekcje pokazowe

 • godz. 15.30 – 16.00: Pokaz psów – tresura owczarków niemieckich – Szachty Libiąskie

 • godz. 16.00 – 16.30: Pokaz kick-boxingu Klub Sportowy Fighting Jaworzno oraz pokaz tańca break dance w wykonaniu Julii Niechaj

 • godz. 16.30 – 17.30: Koncert niespodzianka

 • godz. 17.30 – 17.45: OSP Byczyna – pokaz

 • godz. 17.45 – 18.00: OSP Osiedle Stałe – pokaz

 • godz. 18.00 – 19.00: Trening crossfit – prowadzony przez stowarzyszenie „W  kręgu formy”

 • godz. 19.00 – 20.00: Koncert zespołu Krzyk

Poza Galeną (niedziela):

 • godz. 9:00: Zalew Sosina – morsowanie dla WOŚP

 • od godz. 10:00: Via Sport – Maraton Fitness

 • godz. 10:00 – 14:00: Remiza OSP w Byczynie – Dzień Otwarty OSP

 • godz. 11:00: Lokal Alibi – Turniej Bilardowy

 • godz. 13:00: Gravitacja – Turniej bowlingowy

 • godz. 17:00: Teatr Sztuk – koncert zespołu Blunt Razor

 • godz. 18:00: Jazz Club Muzeum, Koncert zespołów Warhlack, ExMetal oraz The Tree

Najnowsze

To Top