Polecamy

Nowa sekretarz województwa z Jaworzna

Od ubiegłego piątku (4 stycznia) funkcję Sekretarza Województwa Śląskiego pełni mecenas Karolina Kosowska-Raczek. Dotychczas Karolina Kosowska-Raczek była pracownikiem jaworznickiego Urzędu Miejskiego, gdzie koordynowała pracę zespołu radców prawnych oraz była Naczelnikiem Wydziału Windykacji i Egzekucji.

Funkcja sekretarza województwa polega na kierowaniu pracą Urzędu Marszałkowskiego w jego aspekcie organizacyjnym oraz administracyjnym. Do zadań sekretarza należy również zarządzanie zasobami ludzkimi urzędu. Sekretarz uznawany jest tradycyjnie za „prawą rękę” marszałka województwa, gdyż to na nim spoczywa odpowiedzialność za efektywne funkcjonowanie urzędu, na którego czele stoi marszałek.

W śląskim Urzędzie Marszałkowskim na stanowisko sekretarza ponownie została wybrana osoba z Jaworzna. Do niedawna funkcję tę pełnił Krzysztof Dzierwa (bliski jaworznicki współpracownik Wojciecha Saługi). Po zmianie władz wojewódzkich Dzierwa złożył rezygnację.

W konkursie na obsadzenie stanowiska Sekretarza Województwa wygrała Karolina Kosowska-Raczek. Mecenas Kosowska-Raczek od 13 lat jest pracownikiem Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Pełniła w nim funkcję Naczelnika Wydziału Windykacji i Egzekucji. Koordynowała również pracę zespołu radców prawnych obsługujących jaworznicki magistrat.

Najnowsze

To Top