Z miasta

Mieszkania na remont przyznane!

Społeczna Komisja Mieszkaniowa, która obradowała w tym tygodniu, zdecydowała o przydziale kolejnych mieszkań w ramach programu „Mieszkanie za remont”. 48 gminnych lokali trafi w ręce nowych lokatorów.

Program Mieszkanie za remont to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy wielokrotnie zgłaszali chęć wynajęcia niewyremontowanego mieszkania gminnego. Po sukcesie dwóch pierwszych edycji, kiedy to udało się rozdysponować łącznie 82 mieszkania komunalne, przyszedł czas na rozstrzygnięcie trzeciego rozdania.

Społeczna Komisja Mieszkaniowa, pod kierownictwem Dyrektora MZNK Tomasza Jewuły, miała sporo pracy i w sumie zaopiniowała ponad 200 wniosków o przydział mieszkań gminnych przeznaczonych do remontu. Zgodnie z regulaminem sporządzona została lista osób, które są uprawnione do zawarcia umowy z MZNK na udostępnienie mieszkania gminnego w celu wykonania remontu. Tym razem w tej edycji do rozdysponowania było łącznie 50 mieszkań. -Na 2 spośród 50 oferowanych w tej edycji mieszkań nie było chętnych. Na 1 mieszkanie były złożone wnioski, ale osoby, która je złożyły otrzymały możliwość wynajęcia innego mieszkania – informuje MZNK. Zdarzały się przypadki, że dwie osoby ubiegające się o przydział tego samego mieszkania otrzymywały taką samą liczbę punktów, wówczas o kolejności na liście decydowała data złożenia wniosku.

-Osoby, których nazwiska znajdują się na liście otrzymają skierowania do zawarcia umowy o udostępnienie lokalu celem wykonania remontu. Przypominamy, że zgodnie z uchwałą taki remont może trwać maksymalnie 4 miesiące – informuje MZNK. W trakcie remontu nowi najemcy płacą jedynie za media. Po wykonaniu remontu i odbiorze prac wnioskodawcy mogą już podpisać z MZNK bezterminową umowę najmu mieszkania.

Obsługą programu zajmują się pracownicy Działu Przydziałów Mieszkań MZNK, który znajduje się w siedzibie jednostki przy ul. Północnej 9b, na 3 piętrze, pokoje numer 303 i 304. Telefon: 032 745 10 45, w godzinach pracy MZNK, czyli od poniedziałku do środy i w piątki od 7:00 do 15:00, w czwartki od 7:00 do 17:00.

Sukces programu i duża ilość chętnych na takie rozwiązanie sprawia, że Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych rozważa kolejne jego edycje. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy wystartuje czwarta odsłona programu i trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Listy osób, które są uprawnione do zawarcia z MZNK umowy na remont znaleźć można pod poniższym linkiem. Dodatkowo lista dostępna jest także w siedzibie MZNK przy ul. Północnej 9b.

Lista osób uprawnionych do zawarcia z MZNK umowy na remont

 

 

Najnowsze

To Top