Sport i rekreacja

Złoty szachista z Jaworzna

Igor Musiał, który już od jakiegoś czasu uchodzi za największy talent jaworznickich szachów, po raz kolejny potwierdził swoje umiejętności. Młody jaworznianin sięgnął po złoty medal podczas Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Szachach rozgrywanych w Pokrzywnej.

Tegoroczna edycja Mistrzostw odbywała się w dniach 6-12 stycznia, a zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. W imprezie udział wzięło ponad 110 uczestników. Startujący podzieleni byli na grupy wiekowe osobno dla dziewcząt i chłopców. Wśród zawodników wyróżniono kategorie: do lat 7, do lat 9, do lat 11, do lat 13 oraz wspólną 15-17 lat, wśród zawodniczek rywalizowano w kategoriach: wspólnej 7-9 lat, do lat 11, do lat 13 oraz do lat 15.

Igor Musiał, który na co dzień reprezentuje barwy MCKiS, startował w kategorii chłopców do lat 11. Przed rokiem Igor wywalczył srebro i tym razem chciał przynajmniej wyrównać do osiągnięcie. Uczynił to z nawiązką a podczas zawodów nie odniósł ani jednej porażki. W sumie w 9 pojedynkach zaliczył 7 wygranych i 2 remisy. Przełożyło się to na 8 punktów i dało złoty medal oraz tytuł mistrzowski. Drugie miejsce zajął Kamil Warchoł reprezentujący SP nr 8 w Czerwionce, który miał na swoim koncie 6,5 punktu a na najniższym stopniu podium z 6 punktami stanął Cyprian Mulawa z SP100 Warszawa

Serdecznie gratulujemy Igorowi wielkiego sukcesu, jakim bez wątpienia jest zdobycie złotego medalu i tytułu Szkolnego Mistrza Polski – mówi Dariusz Chrapek, dyrektor ds. sportu MCKiS. Młody zawodnik kontynuuje bogate tradycje jaworznickich szachów i potwierdza, że mimo upływu lat ta dyscyplina wciąż przyciąga młodych i potrafi budzić spore emocje.

Wyniki kolejnych rund:

  • runda 1: wygrana 1-0 z Jakubem Kowalczykiem (Skierniewice)

  • runda 2: remis 1/2-1/2 z Antonim Rosą (Skierniewice)

  • runda 3: wygrana 1-0 z Mateuszem Uhrynem (Wrocław)

  • runda 4: remis 1/2-1/2 z Cyprianem Mulawą (Warszawa)

  • runda 5: wygrana 1-0 z Kamilem Warchołem (Czerwionka)

  • runda 6: wygrana 1-0 z Hubertem Ziębą (Czermin)

  • runda 7: wygrana 1-0 z Jakubem Micułą (Staniątki)

  • runda 8: wygrana 1-0 z Jakubem Chmielewskim (Żary)

  • runda 9: wygrana 1-0 z Piotrem Jaszczukiem (Kleosin)

Foto: MCKiS Jaworzno

Najnowsze

To Top