Kultura i rozrywka

„Ballady Trzech Bardów” w Teatrze Sztuk

W sobotę 2 lutego w Teatrze Sztuk czeka nas ciekawe muzyczne wydarzenie. Na scenie po raz kolejny wystąpią amatorzy, którzy zaprezentują program pod nazwą „Ballady Trzech Bardów. Dopełniając słowu blask”.

O sobotnim koncercie rozmawiamy z jego pomysłodawcą – Markiem Długopolskim – który zadbał o repertuar i zaprosił do udziału zaprzyjaźnionych wokalistów.

Marku, przed nami kolejny Wasz koncert pod nazwą „Ballady Trzech Bardów”. Co tym razem przygotowaliście dla jaworznickiej publiczności?

– Jak zawsze, szykujemy trochę niespodzianek. Każdy nasz koncert różnił się od poprzedniego i ten także będzie inny. Zdecydowaliśmy się potraktować go jako zamknięcie całego cyklu. Dlatego też wystąpimy w sporym składzie, a na scenie pojawią się niemal wszyscy, którzy brali udział we wcześniejszych koncertach. Wśród nas nie będzie niestety Pawła Orkisza i Adama Drąga, ale dobrych wokalistów i tak nie zabraknie. Oczywiście jesteśmy amatorami i nasze aranżacje różnią się od oryginałów, ale gdy słyszymy pochwały od prawdziwych muzyków, w tym wspomnianego Adama Drąga, to nasze serca i motywacja rosną.

A w jakim muzycznym kręgu pozostaniemy tym razem?

– W kręgu najpiękniejszych ballad, piosenek Bardów, piosenki rajdowo-turystycznej, ale nie zabraknie też trochę klimatu popowo-bluesowego. Widzowie, którzy przychodzą na nasze koncerty, oczekują tego aby nie męczyła ich monotonia a my zapewniamy muzyczną różnorodność.

Po kilku koncertach już chyba przyzwyczailiście się do gry przed publicznością i możne powiedzieć, że stworzyliście zgrany zespół?

– Mam to szczęście, że dane mi jest współpracować ze wspaniałymi ludźmi. Na naszych próbach jest fantastyczna atmosfera. Śmiejemy się, żartujemy, nie ma najmniejszej dozy nieporozumień czy zawiści. Można powiedzieć, że zawiązał, się mocny trzon zespołu.

Macie już w planach jakieś następne koncerty?

– Na razie nie wybiegajmy za daleko – nawet ten koncert jeszcze się nie odbył. Na pewno będziemy występować w przyszłości pod nową nazwą zespołu. Na razie jednak nie zdradzimy jak będzie ona brzmiała.

W takim razie mamy nadzieję, że do zobaczenia i usłyszenia już wkrótce.

– Do zobaczenia na koncertach, na które już teraz serdecznie zapraszamy!

Najnowsze

To Top