Kultura i rozrywka

Dobry wieczór z płytą winylową

Chociaż płyty winylowe to już nośniki z przeszłości, to jednak wciąż mają wielu fanów, którzy nie wyobrażają sobie słuchania muzyki w innej formie. Specjalnie dla wszystkich miłośników winylowych brzmień Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie rusza z nowym cyklem spotkań.

W piątek 1 lutego o godzinie 17:00 w jaworznickiej książnicy odbędzie się spotkanie z cyklu. „Dobry wieczór z płytą winylową. 3 płyty na 33 1/3 obrotu”. Spotkanie poprowadzi dr inż. Bogusław Ziębowicz – adiunkt w Instytucie Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Bohaterem pierwszego spotkania z cyklu będzie legendarny zespół Pink Floyd.

-Od ponad trzech dekad z wielkim zapałem kolekcjonuję muzykę na płytach winylowych. Zawsze staram się mym kolekcjonerskim zapałem zarazić osoby, które spotykam na swojej drodze. Niezmordowanie opowiadam im o różnych artystach, prezentuję ich muzykę, relacjonuję koncerty, na których bywam, i co najważniejsze zachęcam wszystkich do słuchania muzyki z płyt winylowych. Moi znajomi mówią, że jestem w tym temacie pozytywnie zakręcony. Ja się z tego bardzo cieszę! – opowiada Bogusław Ziębiowicz. -Płyta winylowa ma w sobie niesamowitą moc przekazu, która zmusza nie tylko do słuchania jej zawartości muzycznej ale także do pewnych rytuałów związanych z jej czyszczeniem, konserwacją, wyjmowaniem z koperty, obracaniem na talerzu gramofonu itp. Dźwięk z niej wydobywany jest najwyższej jakości i ma duszę. A poza tym jest ona już z nami w niezmienionej formie od końca lat czterdziestych XX wieku – to najlepszy wynik spośród wszystkich nośników muzyki. To wszystko sprawia, że płyta winylowa jest wyjątkowa! – dodaje.

W piątkowy wieczór na dwie godziny będzie można zanurzyć się w muzycznym świecie. Podczas spotkania będzie można posłuchać muzyki z trzech krążków zespołu Pink Floyd: „The piper at the gates of dawn”, „The dark side of the moon” i „The division bell”.

Najnowsze

To Top