Sport i rekreacja

Silesia Race w Jaworznie!

Sobota 9 lutego zapowiada się jako okazja do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Tego dnia w Jaworznie obędzie się zimowa edycja popularnych zawodów na orientację spod znaku Silesia Race.

Silesia Race to wyścig organizowany regularnie od 2015 roku i cieszący się coraz większym zainteresowaniem. Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie „Silesia Adventure Sport”, które w tym roku wsparte zostało przez Miasto Jaworzno oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Dodatkowo prezydent Paweł Silbert objął imprezę Honorowym Patronatem.

Organizatorzy tym razem przygotowali kilka opcji i tras, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie:

  • trasa turystyczno – rekreacyjna 10 – 15 km. Kilkanaście punktów kontrolnych do odnalezienia i kilka zadań specjalnych do wykonania. Dwie kategorie: „rodzinna” (w zespole musi być przynajmniej jedna osoba w wieku przedszkolnym, szkoły podstawowej) oraz „dorosła”. Nieograniczona liczba osób w zespole. Możliwość korzystania z nawigacji GPS.

  • trasa piesza na dystansie 25 i 50 km. Ta druga opcja wpisana do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację.

  • trasa rowerowa o dystansie 60 km.

  • rajdy przygodowe na dystansach 60 i 125 km. Na krótszej opcji można wystartować solo lub w ekipie do 6 osób oraz korzystać z GPS dla ułatwienia nawigacji. Na PROFI już tylko start w parach. No obydwu trasach będzie można poruszać się pieszo, rowerem i jeżeli pogoda będzie odpowiednia to także kajakiem.

Zapisy trwają tylko do 4 lutego. Wszystkie szczegóły odnośnie wyścigu, przebiegu tras i wpisowego a także panel do zapisów znaleźć można na stronie internetowej silesiarace.pl.

Najnowsze

To Top