Kultura i rozrywka

Pikselami malowane

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie chętnie gości w swoich murach dzieła wielu artystów i przybliża różne style artystyczne. Tym razem w jaworznickiej książnicy można będzie obejrzeć prace Antoniego Korycika.

Tytuł wystawy „Pikselami malowane” nawiązuje do stylu w malarstwie, opartego na wykorzystaniu i przeniesieniu na płótno tzw. pikseli – charakterystycznych dla obrazu wyświetlanego na ekranie, elementów. Całość będzie można oglądać w bibliotecznej Galerii ExLibris już od 14 marca a uroczysty wernisaż zaplanowano na 18 marca o godz. 17.30.

Antoni Korycik – autor prac prezentowanych podczas wystawy – jest mieszkańcem i byłym pracownikiem PZPS w Chełmku. Po przejściu na emeryturę bez reszty poświęcił się pracy twórczej. Jako malarz, rzeźbiarz oraz animator kultury może poszczycić się znacznym dorobkiem artystycznym. W latach 80-tych był inicjatorem i współzałożycielem chełmeckiego RSTK. Z jego inicjatywy odbywały się ogólnopolskie i międzynarodowe plenery malarskie i rzeźbiarskie. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych, zbiorowych w kraju i za granicą. Posiada wiele odznaczeń i medali za zasługi w krzewieniu kultury. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.

Najnowsze

To Top