Sport i rekreacja

Ciężkowianka gotowa do ligowej wiosny

W najbliższą sobotę 23 marca zainauguruje rundę rewanżową chrzanowska A klasa, w której po rundzie jesiennej seniorzy LKS Ciężkowianka zajmują trzecie miejsce.

Jesienią podopieczni trenera Wojciecha Tomasiewicza w 14 spotkaniach wywalczyli 33 punkty. Na ten dorobek złożyło się 10 zwycięstw, 3 remisy oraz 1 porażka przy stosunku bramkowym 34-13. Najwięcej bramek zdobyli Mariusz Biel i Szymon Pieczka – po 6 oraz Mateusz Bulga, Adrian Prażmowski, Marcin Rzeszutko i Tomasz Warzecha po 3. Co prawda w ciężkowickim teamie nie ma takich goleadorów jak Celej, Paweł Panek czy Dominik Sieprawski, ale siła „ciężkowickiego walca” oparta jest na kolektywnej grze oraz stabilnej defensywie.

Przygotowania do rundy wiosennej Ciężkowianka rozpoczęła w piątek 18 stycznia. Rozegrany w minioną sobotę 16 marca mecz z Unią Dąbrowa Górnicza zakończył okres sparingów. Samo spotkanie w pierwszej połowie było wyrównane i zakończyło się bezbramkowym rezultatem mimo, iż więcej okazji stworzyli sobie gospodarze. Niestety swoich okazji nie wykorzystali Rzeszutko, Kamil Warzecha czy Koziarz. W grze obydwu drużyn można było zaobserwować sporo niedokładności wynikających z faktu, że obydwa zespoły zagrały dopiero pierwszy mecz na naturalnej murawie w całym okresie przygotowawczym. Druga odsłona zaczęła się podobnie. Sporo akcji z jednej i drugiej strony, które skutecznie likwidowały w zarodku linie defensywne obydwu teamów. W 60. minucie wysoki pressing ze strony Marcina Rzeszutki przyniósł efekt. Błąd popełnił jeden z obrońców gości, a skrzydłowy Ciężkowianki popisał się efektownym uderzeniem zza pola karnego wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Osiem minut później składną akcję, przeprowadzoną tym razem dla odmiany prawym skrzydłem, zakończył pewnym strzałem Jakub Woźniak, którego przedłużenie wypożyczenia z Zagórzanki Zagórze zostało sfinalizowane w ostatnich dniach. Mimo okazji z obu stron wynik nie uległ zmianie.

Za tydzień w Ciężkowicach o godzinie 15.00 w inauguracyjnym spotkaniu rundy rewanżowej Ciężkowianka zagra z Promykiem Bolęcin, z tym, że w roli gospodarza wystąpi drużyna z Bolęcina. Jesienią w pojedynku obydwu zespołów rozegranym w Ciężkowicach padł remis 2:2. Mamy nadzieję, iż ciężkowicka defensywa znajdzie tym razem sposób na strzelca obydwu bramek w tamtym spotkaniu w teamie z Bolęcina Dominika Sieprawskiego. Wiosną Ciężkowicki Walec będzie chciał walczyć o jak najwyższe cele i włączyć się nawet do walki o awans do ligi okręgowej. Drużyna dysponuje silną kadrą, którą jeszcze zimą zasilił Marcin Koziarz a w sparingach w każdym kolejnym spotkaniu jaworznianie prezentowali się coraz lepiej. Udział Ciężkowianki w rozgrywkach jest dofinansowany z budżetu Gminy Jaworzno w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Śladami Urbana”.

Zimowe sparingi Ciężkowianki:

LKS Ciężkowianka Jaworzno – Szczakowianka Jaworzno 2:7 (Biel x2)

LKS Ciężkowianka Jaworzno – LKS Gorzów 0:4

LKS Ciężkowianka Jaworzno – UKS Chełmek 2:4 (Biel, Woźniak)

LKS Ciężkowianka Jaworzno – Arka Babice 3:2 (Prażmowski, Kamil Warzecha, Rzeszutko)

LKS Ciężkowianka Jaworzno – LKS Zgoda Byczyna 8:0 (Biel x4, Rzeszutko x2, Kamil Warzecha, samobój)

LKS Ciężkowianka Jaworzno – Unia Dąbrowa Górnicza 2:0 (Rzeszutko, Woźniak)

Bilans spotkań: 6 meczy – 3 zwycięstwa, 3 porażki, bramki17:17

Najnowsze

To Top