Edukacja

Szkolne Targi Edukacji i Pracy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie to szkoła, dla której los absolwenta jest bardzo istotny. Zależy nam na wybraniu właściwej ścieżki przez naszych uczniów, dlatego umożliwiamy im poznanie oferty edukacyjnej szkół, w których będą mogli oni kontynuować naukę. Współpracujemy również z zakładami pracy, aby osoby, które mają zamiar zakończyć edukację na etapie szkoły ponadgimnazjalnej, mogły wkroczyć w dorosłość z konkretnym zatrudnieniem.

Dlatego też w naszej szkole odbyły się Targi Edukacji i Pracy. To już trzecia edycja tej imprezy organizowanej dla przyszłych absolwentów, którzy mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz z ofertami pracy. Targom towarzyszyła prelekcja przeprowadzona przez przedstawicielkę Europejskich Służb Zatrudnienia na temat „Rynku pracy w Europie” oraz warsztaty na temat wystąpień publicznych poprowadzone przez przedstawiciela Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie.

Instytucje, które uczestniczyły:

Uczelnie wyższe:

 • Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

 • Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

 • Wyższa Szkloła Bezpieczeństwa w Poznaniu oddział Jaworzno

 • Uniwersytet Śląski w Katowicach

 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

 • Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

 • Politechnika Śląska

Pracodawcy:

 • Zakłady Remontowe Energetyki w Katowicach

 • Firma Huber Jaworzno

Szkoły policealne i kształcenia ustawicznego:

 • Centrum Edukacji Żak

 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie

Instytucje rynku pracy:

 • Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie

 • Młodzieżowe Centrum Kariery w Jaworznie

 • Europejskie Służby Zatrudnienia

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Autor: JB

Najnowsze

To Top