Kultura i rozrywka

Mikromusic na dekaTONIE!

Po trzech świetnych koncertach jaworznicki dekaTON wkracza w kolejną fazę. Już w sobotę 6 marca w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej wystąpi Mikromusic.

Kolejna odsłona muzycznego święta wprowadzi nas w świat muzyki alternatywnej najwyższych lotów. Zespół Mikromusic wymyka się jakimkolwiek klasyfikacjom. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Mikromusic ma na koncie sześć płyt studyjnych, ale prawdziwą moc pokazują na koncertach.

W ciągu całej swojej działalności zespół wydał trzy bardzo ciepło przyjęte albumy koncertowe. Grali na najważniejszych polskich festiwalach, między innymi na Open’er Festival, Ladies Jazz Festival, Top Trendy, Festiwal Piosenki w Opolu. Koncertowali również za granicą, między innymi w Japonii (Blue Note Tokyo), Niemczech, Estonii, Portugalii, Hiszpanii, Włoszech czy Rumunii.

Mikromusic zostało dwukrotnie nominowane do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej czyli Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku. Ważnym aspektem działalności grupy jest wizualna strona ich twórczości. Teledyski zespołu były wielokrotnie nominowane i nagradzane na takich festiwalach jak: Yach Film Festival, Camerimage, Berlin Music Video Awards.

W skład zespołu wchodzą: Natalia Grosiak – wokal, Dawid Korbaczyński – gitara, Robert Szydło – gitara basowa, Robert Jarmużek – piano, Adam Lepka – trąbka i instrumenty perkusyjne, Łukasz Sobolak – perkusja.

W Szczakowej zespół wystąpi w sobotę 6 kwietnia o godzinie 19:00. Bilety w cenie 45 zł można nabyć na stronach internetowych MCKiS.

Najnowsze

To Top