Z miasta

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Jaworznie

W piątek 12 kwietnia w wielu miejscach w całym kraju katolicy ruszą w trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Także w Jaworznie będzie można zmierzyć się z własnymi słabościami.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to stosunkowo nowy pomysł na przeżywanie Wielkiego Postu. Po raz pierwszy takie drogi krzyżowe zostały zorganizowane w 2009 roku i cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno w Polsce jak i innych krajach. Cała inicjatywa polega na indywidualnym nocnym przejściu trasy, zwykle liczącej co najmniej 40 kilometrów. Na trasie rozmieszczone są stacje drogi krzyżowej. -Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać – mówią o inicjatywie organizatorzy.

W Jaworznie na trasę EDK będzie można wyruszyć 12 kwietnia. O godzinie 18:30 biskup Grzegorz Kaszak odprawi w Kolegiacie pw. św. Wojciecha i Katarzyny mszę świętą za wszystkich uczestników. Dla jaworznian przygotowano trzy trasy różnej długości – 25, 41 oraz 57 km. Każdy uczestnik może wybrać trasę dostosowaną do jego stanu zdrowia i możliwości.

Przebieg Jaworznickich Tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej:

Najnowsze

To Top