Bezpieczeństwo

Świąteczne pożary

Świąteczny weekend niestety okazał się bardzo pracowity dla jaworznickich strażaków. W mieście wybuchły dwa groźne pożary.

Prawdziwe chwile grozy w nocy z niedzieli na poniedziałek przeżyli mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Piłsudskiego. Około godziny 2:20 w nocy w mieszkaniu na pierwszym piętrze wybuchł pożar. – Jedno mieszkanie uległo spaleniu, sąsiednie też zostało zniszczone. Na szczęście nikomu nic się nie stało – wyjaśnia st. kpt. Marcin Ziemiański z Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie. Z bloku ewakuowanych zostało 18 osób. Oprócz spalonego mieszkania ucierpiały także dwa inne oraz klatka schodowa, część lokali podczas akcji gaśniczej została też zalana wodą. Na całe szczęście udało się uniknąć ofiar w ludziach. Policja zajmuje się ustaleniem przyczyn zdarzenia. Udział osób trzecich i czynników zewnętrznych został już wykluczony.

W poniedziałek w godzinach popołudniowych strażacy zostali wezwani do pożaru na Pieczyskach. W domu wielorodzinnym na ulicy Solskiego doszło do pożaru poddasza. – Tylko część poddasza była użytkowana. Do naszych zadań należało oddymienie strefy pożarowej, przeszukanie pogorzeliska i sprawdzenie miejsca pod kątem obecności gazów pożarowych – opowiada st. kpt. Marcin Ziemiański. Mieszkańcy jeszcze przed przyjazdem służb zdążyli się ewakuować z budynku. Jedna osoba z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla trafiła do szpitala. Na miejscu pojawiło się siedem zastępów strażackich, które na szczęście sprawnie poradziły sobie z ogniem. To nie był jednak jeszcze koniec problemów. We wtorek w tym samym budynku doszło do kolejnego pożaru, na szczęście bez większych konsekwencji. Jak informuje MZNK w Jaworznie w wyniku obu zdarzeń trzy mieszkania komunalne poważnie ucierpiały.

Foto: Kamil Maciejowski Jaworzno112

Najnowsze

To Top