Kultura i rozrywka

Audio-BOOK – warsztaty

Miejska Biblioteka Publiczna 29 kwietnia zainaugurowała cykl warsztatów poświęconych dziedzinie sztuki, w której słowo/literatura łączy się z dźwiękiem. W czasie zajęć poznać można tajniki procesu powstawania audiobooków, przechodząc przez wszystkie etapy produkcji – od interpretacji tekstu po analizę nagranych fragmentów.

Pierwsze z zaplanowanych spotkań prowadzili wspólnie – Grzegorz Przybył, aktor teatralny, filmowy oraz głosowy i Stanisław Szydło, muzyk z zamiłowania, aranżer, kompozytor, dźwiękowiec. Zadaniem uczestników było przeczytanie części ballady Adama Mickiewicza „Pani Twardowska” w różny, narzucony przez wskazaną sytuację sposób, sprawiający, że treść i znaczenie słów schodziły na dalszy plan, zdominowane konkretną, ćwiczeniową interpretacją.

Zapraszamy młodzież do udziału w majowych warsztatach, zajęcia 10 i 13 maja br., rozpoczynające się o godz. 8.30, poświęcone zostaną nagraniu fragmentów wybranego tekstu literackiego, odsłuchu powstałych materiałów oraz omówieniu ich pod kątem uwag realizatorskich.

Organizacja wydarzeń związana jest z realizacją bibliotecznego projektu pn. „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Najnowsze

To Top