Z miasta

Festyn Elżbietański już w sobotę

Festyny Elżbietańskie w Szczakowej już na dobre weszły do miejskiej tradycji. W sobotę 18 maja przy kościele parafialnym odbędzie się już XVIII edycja imprezy, a atrakcji nie zabraknie.

Festyn organizowany przez Parafię św. Elżbiety Węgierskiej we współpracy z Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, podobnie jak w minionych latach, będzie miał charakter charytatywny. Podczas imprezy można będzie zakupić specjalne cegiełki w cenie 10 zł. Zebrane w ten sposób środki posłużą do dofinansowania letniego wypoczynku dzieci. Wśród osób, które zakupią cegiełki, rozlosowane zostaną upominki przygotowane przez sponsorów, a tym razem nagrodą główną będzie rower.

Festyn jak zawsze skierowany jest do całych rodzin, a na każdego niezależnie od wieku czekać będzie sporo atrakcji. Impreza rozpocznie się już o godzinie 10:00, kiedy to ruszy rodzinna gra terenowa. Na zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda w postaci laptopa.

O 14:00 na scenie wystąpi zespół DUAL a o 19:45 ekipa Muzykantów. W międzyczasie zaplanowano liczne konkursy i gry rodzinne, występy zespołów tanecznych i śpiewaczych. O 18:00 organizatorzy zapraszają także na mszę świętą. Wszyscy chętni będą mogli spróbować jazdy konnej i wypróbować możliwości quada, przy czym uczestnicy muszą wyposażyć się we własne kaski. Jak zwykle nie zabraknie stoisk gastronomicznych ze smacznym jedzeniem. Bardzo ciekawie zapowiada się zaplanowany na 15:00 Konkurs Tańca „Polka”. Wszystkie pary taneczne, które chciałby wziąć udział w rywalizacji mogą zapisać się w zakrystii lub w dniu festynu obok sceny o godz. 14.00. Do wygrania dwuosobowa pielgrzymka do Lourdes. Na zakończenie festynu obejrzeć będzie można efektowny występ Teatru Ognia. Partnerem całego przedsięwzięcia jest Garbarnia Szczakowa.

 

Najnowsze

To Top