Z miasta

Rodzinne świętowanie na Azotanii

fot. MCKiS

Koniec maja w Jaworznie oznacza czas świetnej zabawy w rodzinnym gronie. W niedzielę 26 maja na Azotanii odbędzie się czwarta już edycja Święta Rodziny, która tym razem połączona będzie z Festiwalem Kolorów.

15 maja przypada ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Rodzin. Przed kilkoma laty Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl wpadła na pomysł, by w Jaworznie to święto uczcić wspólną zabawą. Taka inicjatywa bardzo szybko się przyjęła, a rodzinna impreza cały czas ewoluuje i organizowana jest z coraz większym rozmachem. W ubiegłym roku udział w wydarzeniu wzięło ponad 7000 osób, co pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na takie rozrywki. – Święto Rodziny to doskonała okazja do świetnej zabawy, uśmiechu i radości dla całych rodzin. Poprzednie edycje tego święta pokazały, że warto kontynuować to duże rodzinne spotkanie. W jego organizację angażuje się wiele osób, instytucji i firm. W tym roku będziemy bawić się w na Stadionie Azotania. Zapraszam całe rodziny do spędzenia w miłej atmosferze ostatniego majowego weekendu – zachęca Monika Bryl.

Tegoroczna impreza zapowiada się wyjątkowo hucznie i całe popołudnie można będzie spędzić w świetnej atmosferze. Organizatorzy tym razem na stadionie Azotanii zamontują dwie sceny. Scena główna zlokalizowana będzie na płycie głównej boiska. Od godziny 13:00 zaprezentują się na niej między innymi przedszkolaki z PM nr 12 i PM nr 27, laureaci tegorocznego konkursu Mini Playback Show, zespół taneczny Mażoretki oraz solistki z Klubu „Podłęże”. Gwiazdą imprezy będzie zespół Future Folk, wykonujący elektroniczną muzykę taneczną z wpływami folku góralskiego. W skład zespołu wchodzą Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin – rodem z Zakopanego – którzy wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej. Całość o nowoczesne brzmienia wzbogaca Matt Kowalsky. Zespół na scenie pokaże się o godzinie 17:30.

Na drugiej scenie, zlokalizowanej na terenie lodowiska, toczyć się będzie wydarzenie, jakiego jeszcze w Jaworznie nie było. Mowa tutaj oczywiście o Święcie Kolorów – Holi Festival Poland. Bardzo popularna w ostatnich latach na świecie impreza nareszcie dotrze też do naszego miasta. Kilka godzin plenerowej zabawy przy dobrej muzyce, miksowanej na żywo przez profesjonalnego DJ’a, podczas której będziemy obsypywani wielokolorowymi proszkami, zapowiada się wyśmienicie. Impreza skierowana do wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych i zapewnia moc kolorowych wrażeń.

Także poza scenami atrakcji nie zabraknie. Miłośników dobrego jedzenia na pewno zainteresuje współorganizowany przez Mega-Pizzę konkurs grillowania. Na miejscu będzie można zmierzyć się z innymi smakoszami podczas rywalizacji z nagrodami. Dzieci będą miały okazję na świetną zabawę. Dla najmłodszych przygotowano specjalne warsztaty, malowanie twarzy, dmuchańce, a także zajęcia dla lubiących aktywność i sportową rywalizację. Na miejscu nie zabraknie też postaci znanych z bajek i komiksów. Cały rodziny będą mogły wziąć udział w quizie z atrakcyjnymi nagrodami.

Coś ciekawego czeka też na miłośników motoryzacji. Na Święcie Rodziny pojawią się motocykliści z Grupy Soul Hunters – Katolickiego Klubu Motocyklowego Żory Chapter Jaworzno. Można będzie obejrzeć ich efektowne maszyny i wysłuchać ciekawych historii związanych z jednośladami. Zapowiada się wyśmienita zabawa i teraz trzeba tylko trzymać kciuki, by również pogoda dopisała, warto bowiem będzie spędzić całe popołudnie na Azotanii.

Więcej informacji: https://mckis.jaw.pl/portfolio-items/swieto-rodziny/

Najnowsze

To Top