Sport i rekreacja

Jaworznicki strażak wystartował w Sky Tower Run

26 maja, we Wrocławiu odbył się już po raz szósty Sky Tower Run, czyli Mistrzostwa Polski w biegu po schodach. Świetny wynik uzyskał Mateusz Marunowski z KM PSP Jaworzno, który w klasyfikacji generalnej znalazł się na 3. miejscu.

Kolejny raz zawody przyciągnęły tłumy sportowców i kibiców – swój udział w biegu potwierdziło ponad 1050 uczestników, a wśród nich Joanna Jabłczyńska. Najlepszym zawodnikiem okazał się niepokonany od kilku edycji Piotr Łobodziński. Mistrz pokonał 1142 schody w niespełna 5 minut. Wśród pań triumfowała Anna Ficner z czasem 6:15. W ramach Sky Tower odbyły się również Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach – pożarnicy wbiegli na 49. piętro w strojach sportowych oraz mundurze bojowym. Najszybszym strażakiem w stroju sportowym okazał się Mateusz Marunowski z KM PSP Jaworzno, mężczyzna jednocześnie zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Przebieg rywalizacji komentowali: Bożydar Iwanow i Grzegorz Pieczarka.

Tower running, czyli bieg po schodach, to wyjątkowo wymagająca dyscyplina, o czym mogli przekonać się uczestnicy 6 edycji Sky Tower Run. Zawodnicy startowali kaskadowo w godzinach 10:00 – 17:00, co 20 sekund w 15-osobowych grupach. W ostatniej turze wyruszyła tzw. Elita – najmocniejsi zawodnicy, wśród których biegł dotychczasowy mistrz – Piotr Łobodziński, który znów okazał się nie do pokonania. Mężczyzna w tym roku zwyciężył również w wyścigu The Empire State Building Run-Up w Nowym Jorku. W ramach Sky Tower Run odbywały się również Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach – pożarnicy wbiegli na 49 piętro w strojach sportowych oraz w mundurze bojowym, czyli tzw. pełnym rynsztunku. Najlepszym biegaczem okazał się tu Damian Razmus z KP PSP Zgorzelec. Ciężki strój, kask, maska gazowa oraz butla tlenowa nie przeszkodziły strażakowi w pokonaniu wymagającej trasy w 9:56. Najstarszy uczestnik Sky Tower Run miał 81 lat – pokonał on schody w czasie 10:14. Najwolniejszemu biegaczowi zajęło to 28:07.

– Gratuluję wszystkim uczestnikom. Ten dzień to była okazja nie tylko do składania życzeń naszym mamom, ale również wyjątkowej rywalizacji, której na co dzień nie sposób spotkać. Emocji nie brakowało – mówi Jacek Urbanowicz z Pro-Run Wrocław, organizującego wydarzenie.

Na dzień przed emocjonującym wyścigiem można było wziąć udział w wielkiej rozgrzewce – Sportowym Weekendzie z Gwiazdami. 25 maja Sky Tower gościł Natalię Rybarczyk – Akademicką Mistrzynię Świata w Taekwondo oraz Joannę Jabłczyńską – aktorkę i pasjonatkę zdrowego trybu życia. Zumba, porady, warsztaty, konkursy, wiele ciekawych wyzwań – to wszystko czekało na chętnych w Sky Tower. Najmłodsi wzięli udział w warsztatach kreatywnych oraz rozgrywkach z nagrodami. W obydwa dni, dla wszystkich uczestników wydarzenia, otwarta była strefa Chill Out.

Najnowsze

To Top