Z miasta

Dzieci będą świętowały

Początek czerwca to tradycyjnie już okres, w którym na pierwszy plan wysuwają się najmłodsi. W Jaworznie Dzień Dziecka jak zwykle będzie obchodzony hucznie, a atrakcji nie zabraknie.

Główna impreza, podobnie jak w minionych latach, odbywać się będzie na jaworznickim rynku. Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto zaprasza dzieci i rodziców do wspólnej zabawy w godzinach od 13:00 do 17:00. Program imprezy zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Najmłodsi będą mogli skorzystać z różnych warsztatów. Dzieci będą mogły zrobić sobie niecodzienne fryzury i makijaż. Na rynku spotkać będzie można postacie z bajek i filmów. Ciekawie zapowiada się nauka pilotażu dronów, a także show baniek mydlanych. W planie organizatorzy zapowiadają także różne pokazy akrobatyczne i sportowe. Jak zwykle nie zabraknie konkursów z nagrodami, quizów, wielkich dmuchańców, gier multimedialnych, koncertów, efektownych eksperymentów, a także tradycyjnej odlotowej podniebnej niespodzianki.

Dzień wcześniej, bo już w piątek 31 maja, na dzieci czeka świetna zabawa w Szczakowej. W godzinach 16.30 do 18.30 przy Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego czekać będzie wiele atrakcji. Cyrk ANIME przygotuje ciekawe pokazy. Będzie pokaz baniek mydlanych, dmuchany zamek, malowanie twarzy. Nie zabraknie też strażaków, którzy chętnie zaprezentują swój sprzęt. Prawdziwym hitem powinna być okazja do nauki jazdy na monocyklu czy możliwość przejażdżki na starych bicyklach.

Do spędzenia Dnia Dziecka na sportowo zachęcają Stowarzyszenie Rowerowe Cztery Pory Roku oraz Klub Kasztan. W sobotę organizowany jest rodzinny rajd rowerowy. O godzinie 15.15 na plantach koło Galeny rozpocznie się zbiórka, a punktualnie o 16:00 wszyscy ruszą na trasę, która będzie liczyła około 10 km. – Dzieciaki bez karty rowerowej zapraszamy z rodzicami lub opiekunem. Miłe widziana młodzież szkolna – zachęcają organizatorzy. Cały rajd zakończy się w Klubie Kasztan na Jeziorkach, gdzie na uczestników czekać będzie poczęstunek w postaci kiełbaski z grilla. Na miejscu zaplanowano też kilka konkursów.

Świętowanie Dnia Dziecka w Jaworznie przeciągnie się także na niedzielę. W Byczynie od rana trwać będzie Byczyński Byk, o którym więcej piszemy na naszej stronie internetowej. Równolegle sporo będzie się działo na Stadionie Miejskim, gdzie Akademia 2012 i Victoria 1918 organizują sportową imprezę. Na stadionie czekać będzie wiele atrakcji, a całość przeplatana będzie ligowymi meczami Victorii.

Najnowsze

To Top