Z miasta

Rodzinne pikniki z Aktywnymi Dzielnicami

W najbliższą niedzielę rusza tegoroczna edycja programu „Aktywne dzielnice”. W jego ramach w mieście odbywać się będą pikniki rodzinne, które w ubiegłym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Cały cykl dziesięciu imprez wystartuje 2 czerwca na byczyńskim Rynku, a zakończy się 21 września przy szkole w Ciężkowicach.

Już 2 czerwca, w niedzielę w Byczynie odbędzie się pierwsza z imprez w ramach tegorocznych „Aktywnych dzielnic”. Tego dnia mieszkańcy będą mogli wziąć udział w rajdzie rowerowym, rekreacyjnym biegu, a także ruszyć na trasę rajdu nordic walking. Nie zabraknie też okazji do wysilenia szarych komórek – w klubie Niko bowiem rozegrany zostanie turniej szachowy.

W godzinach popołudniowych na byczyńskim rynku odbędzie się piknik, który zapewni rozrywkę całym rodzinom. Na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież z byczyńskich instytucji. Magiczne sztuczki zaprezentuje iluzjonista Bartłomiej Cichała. Prawdziwym hitem wieczoru będą koncerty Natalii Larysz i Sargisa Davtyana. Wieczorem zaś zaplanowano zabawę taneczną. Ponadto mieszkańcy będą mogli się sprawdzić w konkursie ekologicznymi, w którym do zdobycia będą cenne nagrody ufundowane przez Tauron Wydobycie S.A.

Następny piknik odbędzie się już tydzień później. 9 czerwca będziemy mogli zobaczyć nowo wybudowany rynek dzielnicowy w Niedzieliskach. To kolejne miejsce, które zostało wykonane dzięki środkom z Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Zorganizowanie tam rodzinnego festynu będzie świetnym sposobem na otwarcie dla mieszkańców tej nowej, pięknej przestrzeni. Pikniki rozpoczynać się będą o godz. 16.00 i potrwają do godz. 19.00.

Najnowsze

To Top