Kultura i rozrywka

Charytatywnie dla dzieciaków

W sobotę 8 czerwca w Galenie będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym. Tego dnia w jaworznickiej galerii odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód trafi do Domu Dziecka w Jaworznie.

Stowarzyszenie Jaworzno to My już po raz czwarty zaprasza na wielki koncert charytatywny. Tym razem impreza w Galenie odbywać się będzie w godzinach od 13:00 do 19:00. Na scenie nie zabraknie prawdziwych gwiazd na czele z Sargisem Davtyanem – uczestnikiem konkursu Debiutów na Festiwalu w Opolu, czy święcącą kolejne triumfy jaworznicką kapelą Blunt Razor. Poza tym swój udział zapowiedzieli też Aleksander Tura z zespołem, Maja Popielas, Joanna Ziobro, Iwona Tomaszewska, Olivia Klinke, AlterFolk i GiS, Stubborn oraz Natalia Larysz z zespołem. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji, przeznaczonych głównie dla najmłodszych. Organizatorzy zaplanowali gry i zabawy z językiem angielskim, pokazy dronów, balonowe zoo, malowanie twarzy, a także pokazy pierwszej pomocy i sportów walki.

Śmiało można powiedzieć, że koncert jest swego rodzaju finałem akcji charytatywnej, kończącym zbiórkę, jaka w minionych tygodniach odbywała się w jaworznickich szkołach. Podczas niej udało się zebrać rekordową kwotę – dwukrotnie większą niż przed rokiem. Dzięki temu, a także środkom zebranym na koncercie, podopieczni z jaworznickiego Domu Dziecka pojadą na wymarzone wakacje. – Jestem pod wrażeniem tego, co udało się w tym roku osiągnąć. Kwota, którą zebraliśmy w szkołach, jest nieporównywalna z tymi z poprzednich lat. To dla mnie prawdziwa magia. Dziękuję Młodzieżowej Radzie Miasta i stowarzyszeniu, ale przed wszystkim wolontariuszom, uczniom i ich rodzicom, bo to przecież dzięki nim udało się nam w tym roku aż tyle osiągnąć – dziękuje Kamil Łach, prezes Stowarzyszenia Jaworzno To My i pomysłodawca akcji.

Najnowsze

To Top