Z miasta

JBO 2020: Mieszkańcy złożyli swoje wnioski

Łącznie 44 wnioski złożyli mieszkańcy w kolejnej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. W środę rusza weryfikacja formalna wszystkich złożonych propozycji.

W tym roku budżet obywatelski zmienił swój kształt a wszystkie projekty stały się w praktyce zadaniami ogólnomiejskimi. Mieszkańcy, podobnie jak w minionych latach wykazali się dużą aktywnością i pomysłowością. W sumie wpłynęły 44 wnioski – 9 drogą elektroniczną i 35 w formie papierowej. Pomysły, które zgłosili Jaworznianie są bardzo różnorodne i dotyczą wielu obszarów działalności miasta.

Zanim dojdzie do głosowania, wszystkie zgłoszone wnioski muszą przejść przez dwa etapy. W środę o godz. 12:00 w Urzędzie Miejskim w Jaworznie w sali 122 dojdzie do spotkania zespołu ds. budżetu obywatelskiego, który zweryfikuje wnioski pod kątem formalnym. Wszystkie pozytywnie zweryfikowane pomysły przejdą potem ocenę merytoryczną, czyli będą oceniane przez wydziały urzędu i jednostki miejskie, pod kątem faktycznych możliwości ich realizacji. Te propozycje, która zarówno formalnie, jak i merytorycznie spełnią wszystkie kryteria zostaną poddane pod głosowanie, które w tym roku ruszy w ostatnim tygodniu lipca.

Pełna lista projektów zgłoszonych do 7. edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego:

 1. Biśta Jadwiga, Grażyna Nowak „Doposażenie siłowni pod chmurką oraz strefy relaksu dla dzieci i dorosłych na Warpiu”
 2. Bryła Janusz „Zagospodarowanie terenu przy boisku do gry w siatkówkę na kompleksie sportowo-rekreacyjnym”
 3. Byrczek Jakub, Kornaś Wiktor „Galeria Fotografii PUSTA cd. – cykl wernisaży autorskich fotograficznych dla mieszkańców Jaworzna”
 4. Czarny Marzena „Doposażenie obiektów JBO – oświetlenie skweru przy ul. Górników z Danuty”
 5. Dubiel Gabriela, Racułt Paulina „Rozbudowa istniejącego JBO w dzielnicy Koźmin „Strefa aktywności, nie tylko dla najmłodszych”
 6. Dubiel Łukasz „BOISKO U KRÓLA KAZIMIERZA” Budowa wysokiej jakości boiska piłkarskiego typu ORLIK (sztuczna trawa), wraz z oświetleniem, monitoringiem i mini trybuną”
 7. Dudzik Przemysław „Usprawnienie komunikacji pieszej poprzez budowę chodnika wzdłuż ul. Bogusławskiego równolegle do inwestycji ”Cynamonowe Osiedle”
 8. Dziedzic Maria, Zofia Słaboń „Utworzenie strefy-rekreacyjnej w dzielnicy Dobra-przy ul. Zagrody 2”
 9. Gaik Lucyna, Dobek Ryszard „Budowa i remont miejsc parkingowych na Os. Stałym przy ulicach: Jaśminowa, Sempołowskiej i Partyzantów w Jaworznie”
 10. Gierek Zbigniew, Gierek Henryk „Budowa pasa drogowego tzw. prawoskrętu na ulicy Szczakowskiej w kierunku Osiedle Stałe na skrzyżowaniu ul. Szczakowska z ul. Grunwaldzką”
 11. Gowin Monika, Gowin Tomasz „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2”
 12. Górska Natalia, Domagalska Monika „ABC” Radosny skwer – rekonstrukcja placu zabaw w rejonie 3 Maja i ul. Broniewskiego w Jaworznie”
 13. Grzybek Jadwiga „Strefa relaksu – Górka Manhattan Podłęże (doposażenie)”
 14. Jałowiecka Joanna „JAWORZNO-CZYSTE MIASTO MĄDRYCH LUDZI – trwałe tablice informacyjno-edukacyjne w całej gminie dla wszystkich Mieszkańców korzystających z terenów zielonych i leśnych w Jaworznie”
 15. Janicka Krystyna, Nogaj Mariola „Rozwój czytelnictwa w mieście (rozszerzenie zbiorów sieci bibliotek miejskich)”
 16. Jelonek-Kwapień Beata „Budowa chodników dla pieszych przy ul. Ciężkowickiej, udrożnienie odpływu wody opadowej przy ul. Ciężkowickiej 52 (przy przyjeździe kolejowym w dzielnicy Jaworzna-Ciężkowice”
 17. Koczur Maria, Barbara Halaś „Kultywowanie folkloru lokalnego poprzez zakup kompletnych strojów ludowych damskich i męskich dla zespołów śpiewaczych działających w mieście”
 18. Kondoszek Teresa, Sikorski Marcin „Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego w Jeleniu dla dzieci i młodzieży wraz z oświetleniem, zapleczem sportowym i wyposażeniem w mobilne miasteczko ruchu drogowego”
 19. Kowalski Mariusz, Cichoń Paweł „Boiska wielozadaniowe w SP8 w Jaworznie – Etap IV – Boisko do piłki siatkowej i badmintona”
 20. Kucharski Filip „Naturalny plac zabaw Bobrowa Górka – otwarta przestrzeń do odkrywania, kreowania i aktywnej zabawy-zielony teren w sąsiedztwie siedliska bobrów”
 21. Michalik Jan, Michalik Mirosław „Uzupełnienie oraz wzbogacenie Rynku Kultury w Niedzieliskach”
 22. Mika Bogusław, Gierek Zbigniew „Montaż sekundników-liczników odmierzających czas do zmiany świateł na skrzyżowaniach drogowych z sygnalizacją świetlną”
 23. Mistarz Jerzy, Komorowska-Czerwonka Barbara „Jaworznickie Centrum Mediacji”
 24. Olszowski Władysław „Budowa ścieżki rowerowej wraz z budową wieży widokowej w okolicach Góry Grodzisko”
 25. Pieczara Mirosław „Piękniejsze Jaworzno-lepsze chodniki”
 26. Piętak Grzegorz, Panek-Kozioł Jolanta „JBO 2019-Kontynuacja modernizacji chodnika przy ul. Chropaczówka”
 27. Pokuta Katarzyna, Młotkowska Ewa „Jaworzno – miasto przyjazne kotom”
 28. Prusko Grzegorz, Paszcza Dorota „Doposażenie placu zabaw o miasteczko rowerowe, wymiary 16x20m + plus rowerowy tor przeszkód”
 29. Pycia Anna „Strefa sportowo-rekreacyjna SKAŁKA-budowa nawierzchni poliuretanowej na istniejącym obiekcie”
 30. Pycia Sebastian „Strefa sportowo-rekreacyjna SKAŁKA-budowa parkingu dla osób korzystających z istniejącego obiektu”
 31. Rutka Izabela „POPRAWA JAKOŚCI POWIETRZA KTÓRYM ODDYCHAMY – zakup drona do walki ze smogiem”
 32. Sarlej Waldemar „Doposażenie placu zabaw przy ul. Wandy o kolejne urządzenia przewidziane w projekcie”
 33. Sędor Tomasz, Guja Dorota „Budowa wieży widokowej na Chrząstówce w pobliżu szpitala”
 34. Sierakowski Daniel, Taraska Jacek „Modernizacja Kortów Tenisowych w Parku Podłęże”
 35. Skopowski Jacek, Kuciel Piotr „Modernizacja obiektu sportowego LKS ZGODA Byczyna ul. Makowa 1 w Jaworznie”
 36. Stanek Maciej, Monika Włodarczyk-Raczek „Doposażenie siłowni zewnętrznej przy ul. Szymanowskiego”
 37. Szczerbina Urszula „Zagospodarowanie otoczenia Zespołu Szkół nr 3 w Jaworznie poprzez rozbudowę strefy rekreacyjnej i stworzenie placu do nauki jazdy na rowerze”
 38. Szwed Grzegorz „ORLIK 2012 – Budowa Boiska Piłkarskiego”
 39. Szywała Marta, Pancerz Jarosław „Rozbudowa strefy relaksu przy blokach Piłsudskiego 42,44, Towarowa 69,77 na osiedlu Podłęże”
 40. Walczyk Dorian „ZDROWE STOPY-ZDROWY KRĘGOSŁUP”
 41. Wilczek Patryk, Kasperczyk Michał „Pumptrack dla Jaworzna przy Hali Widowiskowo-Sportowej MCKIS (w centrum Jaworzna)”
 42. Wirski Przemysław „Rozbudowa Jaworznickiego Rynku Kultury w Niedzieliskach”
 43. Wojteczko Jacek „Rewitalizacja parku na Górze Piasku”
 44. Wrońska Marta „Wsparcie dla właścicieli i opiekunów tymczasowych zwierząt domowych w zakresie finansowania zabiegów sterylizacji/kastracji, profilaktyki i leczenia chorób zakaźnych”

Najnowsze

To Top