Z miasta

Rynek dla pieszych – zmiany w organizacji ruchu?

fot. MZDiM

MZDiM jako zarządca Rynku przygotowuje się do wprowadzenia kolejnych zmian, mających ograniczyć wjazd pojazdów silnikowych na Rynek, który – zgodnie z pierwotnymi założeniami – ma być swoistym deptakiem, przestrzenią przeznaczoną przede wszystkim do ruchu pieszego.

Funkcjonujące do tej pory rozwiązanie nie sprawdza się. Niestety Mieszkańcy coraz częściej zaczęli wykorzystywać płytę Rynku jako miejsce parkingowe, nie stosując się do istniejącego oznakowania.

Obecnie rozważanych jest kilka rozwiązań, które mają zminimalizować ruch samochodowy na Rynku, z uwzględnieniem potrzeb lokalnych przedsiębiorców, którzy swoje firmy prowadzą na Rynku. Jedna z opcji przewiduje, że wjazd na Rynek możliwy będzie tylko i wyłącznie za zezwoleniem, które wydaje zarządca Rynku. Nie będzie wtedy możliwości czasowego parkowania na Rynku (likwidacja znaku D – 18).

W tej chwili, przygotowując się do zmian w organizacji ruchu, Straż Miejska prowadzi wzmożone działania, związane z kontrolami pojazdów parkujących na Rynku.

Najnowsze

To Top