Z miasta

Konsorcjum śmieciowe nie wywiązuje się z umowy

Od kilku miesięcy za odbiór odpadów w mieście odpowiada konsorcjum firm: AVR Sp. z o.o., AVR SpA, Mieczysław Jakubowski PW MIKI oraz MIKI Recykling Sp. z o.o., które wygrało stosowny przetarg. Jak informuje Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych, konsorcjum naruszyło warunki umowy i samowolnie zaprzestało odbioru odpadów biodegradowalnych.

Konsorcjum w ostatnich dniach przesłało do MZNK informację, że od 7 czerwca zaprzestaje odbioru odpadów biodegradowalnych z terenu Jaworzna. Rzekomo żadna z regionalnych instalacji zajmujących się odbiorem tego typu śmieci, nie chciała przyjąć odpadów od konsorcjum. Wcześniej już konsorcjum w oficjalnych pismach uskarżało się na wzrost stawek za zagospodarowanie odpadów.

Zaprzestanie odbioru odpadów biodegradowalnych w praktyce narusza postanowienia umowy i może być dla MZNK podstawą do jej zerwania. MZNK już końcem maja, odpowiadając na kolejne pisma ze strony konsorcjum, przypominał o konieczności kontynuowania umowy na niezmienionych warunkach. – W dniu dzisiejszym skierowano do spółki AVR wezwanie do wznowienia odbioru odpadów biodegradowalnych w terminie siedmiu dni, pod rygorem odstąpienia przez Gminę od zawartej umowy z winy Konsorcjum, co związane będzie z nałożeniem na firmę kar umownych – informuje Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych. MZNK na swoich stronach internetowych przeprasza za zaistniałe niedogodności i informuje, iż podjęto czynności faktyczne i prawne aby miały one jedynie charakter przejściowy.

Cała sprawa ma charakter rozwojowy i o postępach informować będziemy na bieżąco. Tymczasem więcej na temat problemów z odbiorem odpadów, a także o koniecznych podwyżkach cen za śmieci, przeczytacie już w środę w papierowym wydaniu gazety Extra Jaworzno. Zachęcamy do lektury.

Najnowsze

To Top