Z miasta

Targi pracy z myślą o młodzieży

Śledząc potrzeby jaworznickiej młodzieży, wkraczającej na lokalny rynek pracy, która szuka pomysłu na nadchodzące wakacje – jaworznicki Urząd Pracy wraz z Młodzieżowym Centrum Kariery zorganizował Wakacyjne Targi Pracy. Wydarzenie otworzyła na jaworznickim rynku Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Łukasz Curyło.

Organizacja tego wydarzenia to odpowiedź na potrzeby młodych uczestników rynku pracy, którzy chcą podczas wakacji m.in. zdobyć fundusze na wakacyjne wyjazdy. Była to też okazja dla młodych osób by zdobyć doświadczenie w ramach wolontariatu, prezentowanego przez organizacje pozarządowe. Inicjatorem wydarzenia była Młodzieżowa Rada Miasta, której potrzeby nie są obce dla działań Powiatowego Urzędu Pracy. To jedno z wielu wydarzeń organizowanych przez jaworznicki urząd pracy, reagujący na potrzeby i bariery nie tylko osób zarejestrowanych w urzędzie.

Uczestnicy Targów mieli szeroki wachlarz propozycji do wyboru:

  • pracę sezonową

  • oferty pracy w ramach sieci EURES

  • wolontariat proponowany przez Jaworznickie Stowarzyszenia.

Wystawcy najczęściej poszukiwali pracowników do: produkcji, magazynów, rozdawania ulotek, zbiorów, gastronomii, sprzątania oraz pomocy w domach wczasowych. Nie zabrakło również ofert na stanowisko hostessy oraz operatorów wózków widłowych. Było też tematycznie! Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach przedstawił prelekcje nt. „Praca sezonowa za granicą w państwach UE”, a Komenda Miejska Policji w Jaworznie prelekcję nt. „Oblicza handlu ludźmi”. Zainteresowani mogli również uczestniczyć w pokazie instruktażowym w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną z Jaworzna oraz w ćwiczeniach z użyciem alkogogli prezentowanych przez Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Jaworznie, aby przekonać się w jaki sposób alkohol upośledza zdolności psychoruchowe. Pokaz miał też na celu podnieść świadomość młodzieży w zakresie zachowania bezpieczeństwa podczas wakacyjnej pracy, dalekich podróży oraz zachowania się w sytuacjach kryzysowych. Ponadto dla zgłodniałych zorganizowano „kącik łasucha”, gdzie każdy mógł zakupić serwowane dania z grilla oraz pączki. Natomiast Piekarnia BIGAJ z Jaworzna prowadziła degustację swoich wyrobów.

Najnowsze

To Top