Biznes - inwestycje

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna także w Jaworznie

– Współpraca z KSSE to nowy rozdział w sferze aktywności gospodarczej Jaworzna i realizacji programu „Jaworzno – strefą lepszej pracy” – powiedział prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert. 3 lipca 2019 roku miasto i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (KSSE) podpisały umowę o współpracy.

– Część terenów inwestycyjnych Jaworzna trafi do oferty KSSE, a dzięki temu będziemy mogli aktywnie wspierać pozyskiwanie inwestorów w Jaworznie – poinformował prezes KSSE dr Janusz Michałek. – W ramach podpisanej dziś umowy KSSE zajmie się promocją gospodarczą i sprzedażą pod inwestycje miejskich działek o łącznej powierzchni blisko 46 ha. – wyjaśnił. – Przedsiębiorstwa planujące nowe przedsięwzięcia w mieście, będą mogły korzystać teraz ze wsparcia i ulg dostępnych dla firm działających w specjalnych strefach ekonomicznych – dodał szef KSSE.

Przedsiębiorstwa, które zakupią działki i rozwiną na nich swą działalność (zbudują hale produkcyjne lub usługowe, zatrudnią pracowników), będą korzystać z pomocy publicznej charakterystycznej dla stref ekonomicznych i przewidzianych w pakiecie ustaw stanowiących ramy programu Polska Strefa Inwestycji oraz pakietu pomocowego przyjętego w gminie.

– Podpisanie umowy o współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną otwiera zupełnie nowy rozdział w aktywizacji gospodarczej miasta. Jaworzno zyskuje partnera o dużym doświadczeniu i możliwościach w zakresie pozyskiwania inwestorów – ocenił prezydent Jaworzna. – Z uwagi na zapowiadane zmiany w branży energetycznej, a w przyszłości zapewne i w górnictwie, już dziś zaczynamy poszukiwania nowych, dużych inwestorów. Szanse na to zwiększa rządowy program Polska Strefa Inwestycji oraz partnerska współpraca z KSSE. Chcemy pchnąć miasto na zupełnie nowe tory rozwoju gospodarczego, związane z najbardziej dynamicznymi branżami technologicznymi.

***

W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej działa aktualnie blisko 400 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały dotychczas około 36 mld zł i stworzyły 80 tys. miejsc pracy. KSSE została uznana przez FDI Business Financial Times za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie w latach 2015-2017. W raporcie z roku 2018 KSSE uzyskała zaś jedną z najwyższych ocen w zakresie wspierania sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). W roku 2018 KSSE pozyskała rekordowe w swojej historii 51 nowych inwestycji na łączną sumę 2,5 mld zł.

Polecamy: Czy Jaworzno skorzysta na Polskiej Strefie Inwestycji?

Polecamy: W Jaworznie zainwestuje nowa firma

 

Najnowsze

To Top