Sport i rekreacja

Wakacyjny spacer z kijami

Już w najbliższą sobotę w Byczynie odbędzie się czwarta edycja Wakacyjnego Rajdu Nordic Walking. Dla wszystkich miłośników spacerowania z kijami to doskonała okazja do dobrej zabawy w większym gronie.

Nordic walking to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych wśród jaworznian. Praktycznie każdego dnia w wielu miejscach naszego miasta można spotkać spacerujących z kijami mieszkańców w różnym wieku. Regularnie organizowane rajdy cieszą się zwykle sporym zainteresowaniem.

W sobotę 6 lipca po raz kolejny pospacerować z kijami można będzie w Byczynie podczas IV edycji Wakacyjnego Rajdu. Organizatorzy imprezy, czyli MCKiS Jaworzno, Klub Niko i grupa Nord Walkers, zapraszają do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Tym razem uczestnicy rajdu będą mieli do przejścia trasę liczącą ok. 8,5 km. Od 8:15 w sobotę rozpocznie się weryfikacja uczestników, po której instruktorzy przeprowadza krótką rozgrzewkę. Na trasę piechurzy ruszą o godzinie 9:30 ze stadionu Zgody Byczyna. Zapisy chętnych do udziału w rajdzie trwają do 4 lipca na stronach MCKiS. Na uczestników czeka konkurs z nagrodami.

Koniecznie warto wspomnieć, że w tym roku rajd połączony jest z akcją charytatywną na rzecz Igi Chlost. Mała jaworznianka, która jest podopieczną Fundacji ISKIERKA zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Choroba została wykryta tuż przed pierwszymi urodzinami dziewczynki. Długie leczenie wymaga specjalistycznej pomocy oraz badań, a każde wsparcie ma ogromne znaczenie.

Harmonogram rajdu:

  • od godziny 8.15 do godziny 9.15 – weryfikacja zawodników w Biurze Zawodów

  • godzina 9.20 – odprawa techniczna i krótka rozgrzewka prowadzona przez instruktora

  • godzina 9.30 – START RAJDU – boisko LKS Zgoda Byczyna

  • ok. godziny 11.30 – zakończenie Rajdu

  • ok. godziny 12.00 – konkurs z nagrodami

Najnowsze

To Top