Bezpieczeństwo

O bezpieczeństwie na Plantach

W ramach akcji „Odkrywamy województwo śląskie” realizowanej przez Radio Katowice we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, plenerowe studio odwiedziło Jaworzno. W tym wydarzeniu uczestniczyli jaworzniccy policjanci, którzy wspólnie z lokalnym magistratem przygotowali miasteczko ruchu drogowego. Była to idealna okazja ku temu, by w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, przypomnieć najważniejsze zasady w ruchu drogowym.

W sobotę do Jaworzna zawitało „Odlotowe Lato z Radiem Katowice”. Radiowy przystanek zlokalizowany był na jaworznickich Plantach. Od godziny 10.00 dzieci mogły uczestniczyć w profilaktycznych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzonych przez policjantów na specjalnie przygotowanych skrzyżowaniach, przejazdach kolejowych, w otoczeniu znaków drogowych i sygnalizatorów świetlnych. Mobilne miasteczko komunikacyjne o powierzchni 320 metrów kwadratowych było chętnie odwiedzane przez najmłodszych mieszkańców miasta. Na rowerach, rolkach, hulajnogach czy pieszo najmłodsi uczyli się podstawowych zasad związanych z poruszaniem się na drodze. Podczas zabawy policjanci z jaworznickiej drogówki przypominali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wyjaśniali znaczenie znaków drogowych oraz rozdawali elementy odblaskowe.

Mundurowi regularnie włączają się do takich akcji, bo oprócz zabawy, jest to doskonała okazja do promowania bezpieczeństwa, nauki prawidłowych zachowań na drodze oraz wyeliminowania tych negatywnych.

Źródło: KMP w Jaworznie 

Najnowsze

To Top