Sport i rekreacja

Orliki „Ciężkowianki” najlepsze w Trzebini!

Miniony sezon piłkarski był udany dla drużyn LKS „Ciężkowianka” uczestniczących w rozgrywkach pod egidą Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Seniorzy szkoleni przez trenera Wojciecha Tomasiewicza uplasowali się na 3. miejscu w rozgrywkach chrzanowskiej klasy „A” niemal do końca licząc się w walce o awans do klasy okręgowej. Jeszcze lepiej spisały się drużyny młodzieżowe.

Mistrzami III ligi Okręgowej zostali juniorzy starsi. Z kolei trampkarze pod wodzą Tomasza Majki i Grzegorza Kucharskiego po awansie w ubiegłym roku ostatecznie zajęli 5. miejsce w rozgrywkach I Ligi Małopolski Zachodniej w tej kategorii wiekowej oraz zajęli 3. miejsce w nieoficjalnych mistrzostwach Śląskiego Zrzeszenia LZS, podczas rozegranego 12 czerwca piłkarskiego turnieju w Puńcowie koło Cieszyna „Duża piłkarska kadra czeka…”. Szkolona przez Szymona Pieczkę i Pawła Bulgę drużyna orlików oprócz wicemistrzostwa halowego Podokręgu Olkusz, wygranego turnieju Mydlice Cup’2019 w Dąbrowie Górniczej oraz czołowych lokat w innych turniejach w swojej kategorii wiekowej rozgrywkach ligowych zajęła 3. miejsce, zaś 18 czerwca zwyciężyła w finałowym Turnieju Mistrzów rozegranym w Ciężkowicach.

Ci ostatni w dniach 22 – 30 czerwca 2019 roku uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim „Tauron Cup’2019 zorganizowanym przez Akademię Piłkarską „Góral” Istebna w ramach ogólnopolskiego projektu „W drodze do reprezentacji”. I choć w zestawieniu akademii piłkarskich oraz szkółek z najwyższej półki w kraju zdawali się być „kopciuszkiem” to rozgrywany turniej pokazał, że jaworznicka młodzież nie odstaje od rówieśników. Po dwóch dniach i rozegraniu 9 meczy „Ciężkowianka” plasowała się na 3. miejscu walcząc o podium! Ostatni dzień rozgrywek, mimo niezłej postawy w polu, zostanie zapamiętany głównie z serii remisów oraz niewyobrażalnej nieskuteczności co skończyło się spadkiem na szóste miejsce w klasyfikacji ogólnej z zaledwie dwupunktową stratą do miejsca trzeciego. Najistotniejszym wnioskiem jest jednak to, że młodzi jaworznianie walczyli jak równy z równym z takimi zespołami jak późniejszy triumfator Termalica Nieciecza, Rekord Bielsko-Biała czy ogólnopolska reprezentacja Akademii Piłkarskiej Grzegorza. Mielcarskiego. Przedsięwzięcie było dofinansowane w zakresie transportu z budżetu Gminy Miasta Jaworzno.

Tydzień później w sobotę 6 lipca w ramach obchodów jubileuszu 25-lecia powstania LKS „Ruch” Młoszowa zorganizował w Trzebini na Wodnej turniej dla dzieci urodzonych w roku 2008 (i młodszych). Ciężkowicki team znalazł się w grupie „B” z drużynami Bolesława Bukowno, Polonią Luszowice oraz Górnikiem Siersza. Rozgrywki grupowe „Ciężkowianka” przeszła jak burza wygrywając kolejno z Bolesławem (2:0), Górnikiem (6:1) oraz Polonią (9:0). Takie wyniki dały przepustkę do finału, gdzie na jaworznian czekał Świt Krzeszowice. Mimo sporej liczby sytuacji podbramkowych rezultat końcowy brzmiał 0:0 i o zwycięstwie turniejowym decydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywała Ciężkowianka wygrywając 2:1 i zdobywając wygraną w ostatnim swoim turnieju w tym sezonie oraz ostatni raz w roli „orlików”, gdyż od nowego sezonu młodzi piłkarze szkoleni przez Szymona Pieczkę i Pawła Bulgę przechodzą do starszej kategorii młodzików. Dodajmy też że kolejny raz MVP turnieju wybrany został Milan Olej. Udział w rozgrywkach był dofinansowany z budżetu miasta Jaworzna w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Śladami Urbana”.

Najnowsze

To Top