Bezpieczeństwo

Złapani na podwójnym gazie

Policjanci ruchu drogowego jaworznickiej komendy chwilę przed północą zatrzymali na ul. Grunwaldzkiej kierowcę, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Podczas rozmowy z 29-latkiem poczuli od niego alkohol. Niestety to nie jedyny w ostatnim czasie przypadek jazdy na podwójnym gazie.

Policjanci ruchu drogowego jaworznickiej komendy chwilę przed północą zatrzymali na ul. Grunwaldzkiej kierowcę, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Podczas rozmowy z 29-latkiem poczuli od niego alkohol, po przeprowadzonym badaniu trzeźwości okazało się, że w wydychanym powietrzu ma blisko promil alkoholu. Niestety to nie jedyny w ostatnim czasie przypadek jazdy na podwójnym gazie. W nocy z niedzieli na poniedziałek dyżurny jaworznickiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym poruszającym się ul. Szczakowską. Z relacji zgłaszającej widzącej całą sytuację wynikało, że mężczyzna jechał całą szerokością jezdni. Patrol drogówki namierzył i zatrzymał wskazany pojazd do kontroli, 51-letni jaworznianin w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu. W obydwóch przypadkach kierujący stracili prawo jazdy, o ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Grozi im do 2 lat więzienia oraz wysoka kara finansowa.

– Dziękujemy zgłaszającej za przekazanie informacji. Dzięki Pani reakcji jaworzniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Mamy nadzieję, że Pani zachowanie i postawa będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia – dziękują policjanci.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top