Z miasta

Szlakiem Bartka Cieszyńskiego

Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza na kolejną wycieczkę „Szlakiem Bartka Cieszyńskiego” – byłego grotołaza, historyka, kustosza Muzeum Miasta Jaworzna, ale przede wszystkim wspaniałego człowieka, miłośnika przyrody, który za szczególne miejsce do jej kontemplacji, wybrał Dolinę Będkowską oraz jej okolice.

– Chcielibyśmy w imieniu Bartka zaprosić wszystkich na trzecią edycję wycieczki krajoznawczo-przyrodniczej „Szlakiem Bartka”. Tym razem udamy się do Doliny Prądnika, Jaskini Łokietka. Będzie to podróż w czasie, pełna wspomnień, ale także spotkanie z teraźniejszością, spotkanie z samym sobą, w obliczu tego co piękne ale i niebezpieczne, czyli z przyrodą – zachęcają organizatorzy.

Jednodniowa wycieczka „Szlakiem Bartka Cieszyńskiego” w towarzystwie przewodnika, odbędzie się w sobotę 31 sierpnia 2019 roku.

Plan wyjazdu:

godz. 08:00 – wspólny wyjazd z parkingu przy Muzeum Miasta Jaworzna

godz. 9:00 – spotkanie z przewodnikiem,

godz. 10:00 – zwiedzanie Jaskini Łokietka i Doliny Prądnika.

W drodze powrotnej Zamek w Pieskowej Skale i Maczuga Herkulesa (zamku nie zwiedzamy). Planowany powrót koło godziny 19:30. Trasa do przejścia ok 6,5 km.

Organizatorem wyjazdu jest Muzeum Miasta Jaworzna oraz Pan Tadeusz Boratyński. Koszt przejazdu łącznie z ubezpieczeniem to 20 zł (kwota uiszczona podczas zapisu). Bilet wejścia do jaskini – 12 zł; emeryci, uczniowie – 6 zł.  Ilość miejsc ograniczona (49 osób). Decyduje kolejność zgłoszeń. Rezerwacji miejsc i wpłaty dokonać można u pani Klementyny Śliz tel: 501 45 26 97 lub e-mail: klementyna.sliz@muzeum.jaw.pl. W przypadku pytań związanych z organizacją wycieczki prosimy o kontakt z Panem Tadeuszem Boratyńskim: 603 309 545, tadeusz.boratynski@interia.pl. Na wyjazd zaprasza Dyrektor wraz z pracownikami Muzeum Miasta Jaworzna, rodziną i przyjaciółmi Bartka.

Najnowsze

To Top