Z miasta

Wodny plac zabaw najlepszą przestrzenią publiczną w województwie? Oddaj swój głos!

W czwartek 1 sierpnia ruszyła kolejna odsłona konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2019. Wśród nominowanych terenów znalazły się też jaworznickie planty z wodnym placem zabaw. Zachęcamy do oddania głosu na Jaworzno!

Zarząd Województwa Śląskiego pod patronatem Marszałka w tym roku już po raz 20 organizuje konkurs na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego”. – Dobrej jakości przestrzeń, mająca charakter użyteczności publicznej przyczynia się do gospodarczego i społecznego rozwoju w skali lokalnej i regionalnej. Dlatego tak ważne jest kształtowanie i ochrona jej wysokiej jakości – mówią organizatorzy. Konkurs ma zachęcać samorządy do rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej a także poprawy środowiska zamieszkania przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju.

Każdego roku w konkursie nagradzane są najlepsze projekty zrealizowane na terenie województwa śląskiego w okresie minionego roku kalendarzowego. Prace zgłaszane do konkursu oceniane są przez Jury Konkursowe – członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej. Swoją nagrodę przyznają też internauci, którzy mogą głosować na wszystkie projekty.

W tym roku, do jubileuszowej edycji konkursu zgłoszono 33 realizacje, które zlokalizowane są na terenie 20 gmin województwa. Wśród nich znalazło się zagospodarowanie części Jaworznickich Plant z wodnym placem zabaw. We wrześniu planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno – Architektonicznej, które nominuje a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Tymczasem 1 sierpnia ruszyło głosowanie w plebiscycie publiczności. Głosowanie będzie trwało do końca sierpnia. Najpopularniejsza realizacja wśród biorących udział w głosowaniu zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów, a wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Głosować można na specjalnie przygotowanej stronie (link poniżej). Trzem wybranym projektom można przyznać odpowiednio od 3 do 1 punktu. Zachęcamy do głosowania!

Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu odbędzie się w październiku, podczas uroczystej Gali organizowanej w Muzeum Śląskim z okazji XX – lecia konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2019.

Link do głosowania

Najnowsze

To Top