Z miasta

JBO 2020: Ostatni tydzień głosowania!

Niespełna 3 miliony złotych mają do rozdysponowania w tym roku mieszkańcy w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Od kilku dni trwa głosowanie na najlepsze projekty.

2,8 miliona złotych, 33 projekty i tylko jeden głos dla każdego mieszkańca – tak w skrócie wygląda siódma już edycja Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. 29 lipca ruszyło głosowanie, które ma wyłonić zwycięskie projekty. Pomysłodawcy poszczególnych zadań przedstawiają swoje projekty w internecie, ale też w terenie, i zachęcają do głosowania. W tym roku wybór jest bardzo ciekawy i trudno wskazać jeden szczególnie wyróżniający się projekt. Po zmianie modelu głosowania, po raz pierwszy wszystkie zadania mają charakter ogólnomiejski i głosować na nie można niezależnie od miejsca zamieszkania. Wśród nich znalazły się projekty inwestycyjne dotyczące m.in. sportu i rekreacji – place zabaw, strefy sportowe, propozycje nowych parkingów i chodników, również zadanie z zakresu termomodernizacji. Drugą grupę stanowią projekty nieinwestycyjne: ekologiczne, informacyjno-edukacyjne, kulturalne, a także propozycje, które dotyczą rozbudowy i modernizacji już istniejących obiektów JBO.

JBO 2020: Pora na głos mieszkańców!

Biorąc pod uwagę ilość zadań, można zakładać, że o ostatecznej wygranej zdecydują nawet pojedyncze głosy, dlatego warto samemu zdecydować, na co przeznaczone zostaną środki z budżetu. W ubiegłym roku dzięki mieszkańcom udało się wybudować tężnię solankową, która służy wszystkim odwiedzającym jaworznicką Geosferę. Trwa też budowa popularnego Orlika na Dąbrowie Narodowej. Takie inwestycje dobrze pokazują siłę, jaką mają głosy obywateli. Do zakończenia głosowania pozostały już tylko niespełna dwa tygodnie – 19 sierpnia mija ostateczny termin. Swoje głosy można oddać drogą elektroniczną na stronie internetowej jbo.jaworzno.pl lub tradycyjnie w formie papierowej w punktach konsultacyjnych.

Najnowsze

To Top