Z miasta

Rondo z nową nazwą

Tuban Slime” to nowa nazwa ronda, które mieści się na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej i Kolejowej w Jaworznie. Symboliczny akt własności, wylicytowany w ramach aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za 21 611 zł, już po raz 5. powędrował w ręce firmy Tuban, znanego na świecie producenta akcesoriów i płynu do dużych baniek mydlanych.

Od XXV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy minęło już kilka miesięcy, jednak dopiero teraz właściciele postanowili zamontować na skrzyżowaniu tablice informacyjne z nową nazwą ronda. Jak przyznają, w ten wyjątkowy sposób chcieli podkreślić przypadający na 12 sierpnia jubileusz 10-lecia marki Tuban.

To niesamowita radość, że mam możliwość wsparcia tych, którzy sami sobie pomóc nie mogą – przyznaje Jakub Bochenek, pomysłodawca i dotychczasowy właściciel marki. – Jestem ogromnym zwolennikiem akcji społecznych, które niosą dobro i odpowiadają na realne problemy społeczne. Dlatego – jeśli tylko sytuacja finansowa firmy na to pozwoli – zamierzamy licytować nazwę ronda do końca świata…i o jeden dzień dłużej – dodaje z uśmiechem.

Fakt, że firma od 2015 roku bierze udział w aukcji symbolicznego aktu własności uprawniającego do nadania czasowo nazwy ronda w Jaworznie, to nie przypadek. Z tego właśnie miasta pochodzi założyciel marki i najbardziej znany w Polsce „czarodziej od baniek”, mający na swoim koncie 3 Światowe Rekordy Guinnessa, m.in. za zamknięcie w bańce mydlanej 419 osób jednocześnie! Dotychczas nazwa skrzyżowania związana była z bańkami mydlanymi, więc na mieszkańców miasta czeka ogromne zaskoczenie.

W tym roku postanowiliśmy wyróżnić SLIMY (czyt. slajmy), czyli uwielbiane dzieci i młodzież masy plastyczne, których popularność sprawiła, że stały się jednym z wiodących produktów naszej marki – wyjaśnia Jakub Bochenek. W ofercie firmy Tuban dostępne są gluty zapachowe (m.in. banan, brzoskwinia, jabłko, jagoda, kokos, truskawka), neonowe z brokatem, a także fantazyjne dekoracje: styropianowe kulki, kamyczki, pyłki czy błyszczące gwiazdki. Ich mieszanie to doskonała zabawa, a przy okazji rozwój kreatywności i ćwiczenie motoryki małej dla najmłodszych.

DOTYCHCZASOWI ZWYCIĘZCY LICYTACJI RONDA:

  • 2010 – Południowy Koncern Energetyczny S.A.; nazwa: „rondo Górników i Energetyków”; cena: 61 200 złotych

  • 2011 – Meblomag; nazwa: „Rondo Magików”; cena: 10 100 złotych

  • 2012 – ART-COM Joanna Macek-Czuszek; nazwa: „Rondo Internautów”; cena: 10 300 złotych

  • 2013 – SKOK Jaworzno; nazwa „Rondo smoków”; cena: 12 100 złotych

  • 2014 – ART-COM Joanna Macek-Czuszek; nazwa: „Rondo Jeffa Hannemana”; cena: 15 800 złotych

  • 2015 – Tuban Bańki Jakub Bochenek; nazwa: „Rondo Baniek Mydlanych”; cena: 13 433 złotych

  • 2016 – Tuban Bańki Jakub Bochenek; nazwa: „Rondo Baniek Mydlanych”; cena: 20 100 złotych

  • 2017 – Tuban Bańki Jakub Bochenek; nazwa: „Rondo Bańki Mydlanej”; cena: 22 200 złotych

  • 2018 – Tuban Bańki Jakub Bochenek; nazwa: „Rondo Bańki Mydlanej” ; cena: 12 522 złote

  • 2019 – Tuban Bańki Jakub Bochenek; nazwa: „Tuban Slime” ; cena: 21 611 złotych

Najnowsze

To Top