Bezpieczeństwo

Ostatni weekend wakacji

Jaworznicka Policja w dniach 30 sierpnia – 1 września 2019 roku przeprowadzi działania na drogach pod nazwą „Ostatni weekend wakacji”. Ich głównym celem będzie zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym w związku z lekceważeniem podstawowych norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Ostatni wakacyjny weekend to czas powrotów z wypoczynku. Mundurowi będą zdecydowanie reagować na wszelkie symptomy wskazujące na kierowanie pojazdami przez osoby pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków, przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy oraz przypadki nieprawidłowego wyprzedzania.

Działania „Ostatni weekend wakacji” rozpoczynają się dzisiaj i potrwają do niedzieli 1 września do godziny 24:00. Kierujący mogą w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na ulicach Jaworzna i całego województwa. Policjanci będą zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach przede wszystkim: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików. Policjanci drogówki będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów, a co najważniejsze stan trzeźwości kierujących.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top