Z miasta

Modelarskie święto w Jaworznie

W najbliższy weekend w Jaworznie swoje święto mieć będą modelarze. Prężnie działająca jaworznicka modelarnia lotnicza „SieLata” zaprasza na X Festiwal Modelarski Jaworzno.

Tym razem festiwal, którego celem jest promocja i popularyzacja modelarstwa jako sposobu spędzania czasu wolnego, odbywać się będzie w dniach 7 i 8 września w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Jaworznie. Jaworznicki festiwal łączy w sobie konkurs z wystawą. Jest imprezą otwartą i mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni. Uczestnik zawodów może zgłosić cztery modele w każdej klasie. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału, a szczególnie dzieci i młodzież.

W programie festiwalu przewidziano konkurs modeli kartonowych i plastikowych o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna, a także wystawę pokonkursową, warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży oraz giełdę modelarską. Wstęp na imprezę jest wolny. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje. W sobotę o 16:00 Andrzej Ziober opowie o modelarstwie w Chinach i Japonii. Z kolei w niedzielę o godzinie 11:00 wysłuchać będzie można wykładu dr hab. Andrzeja Olejki „Rok 1919 – początek bojowej sławy”, który przybliży historię walk nowo powstałego Wojska Polskiego, w obronie granic państwa. Podczas festiwalu można też będzie podziwiać efektowne grafiki komputerowe Wojciecha Niewęgłowskiego. Na wystawę pod tytułem „Polskie skrzydła” składa się dwadzieścia obrazów przedstawiających polskie konstrukcje lotnicze bądź samoloty, na których latali i walczyli polscy piloci.

Organizatorami X Festiwalu Modelarskiego są Prezydent Miasta Jaworzna, Muzeum Miasta Jaworzna, Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich, Modelarnia Lotnicza w Jaworznie, oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Jaworznie. Tegoroczną edycję festiwalu objął honorowym patronatem wicemarszałek województwa śląskiego Dariusz Starzycki.

X Festiwal Modelarstwa rozpocznie się już w sobotę 7 września o godzinie 9:00, zawody ruszają o godzinie 14:00. Ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie imprezy zaplanowano na niedzielę na godzinę 14:00.

Program X Festiwalu Modelarskiego Jaworzno:

7 września 2019 r. (sobota):

  • godz. 9.00 – 14.00 – przyjmowanie modeli i giełda modelarska;

  • godz. 14.00 – 18.00 – otwarcie zawodów zwiedzanie ekspozycji;

  • godz. 15.00 – odprawa sędziów;

  • godz. 15.30 – sędziowie rozpoczynają ocenę modeli zgłoszonych do konkursu.

8 września 2019 r. (niedziela):

  • godz. 9.00 – 13.00 – wystawa pokonkursowa, giełda modelarska, imprezy towarzyszące;

  • godz. 14.00 – ogłoszenie wyników konkursu, uroczyste zakończenie festiwalu;

  • godz. 15.30 – wydawanie modeli.

Najnowsze

To Top