Edukacja

Nowe laptopy dla szkół od Urzędu Pracy

Od nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 13 w Jaworznie uczniowie będą mogli korzystać z 10 nowych laptopów. Dodatkowo Przedszkole Miejskie nr 27 w Jaworznie uzupełni braki zaplecza informatycznego o dwa nowe laptopy.

Komputery zostały zakupione przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie, który wraz ze Stowarzyszeniem Katolickim „Przyjaźń Jaworznicka” prowadził w ciągu ostatnich miesięcy zakrojony na szeroką skalę projekt edukacyjny „E – kompetencje cyfrowe”. W ramach tego przedsięwzięcia aż 264 mieszkańców naszego miasta zostało przeszkolonych w zakresie nowych umiejętności związanych z obsługą komputerów i poruszaniem się w sieci. Wykorzystany w projekcie sprzęt miał po jego zakończeniu zasilić zasoby placówek edukacyjnych. W środę (4 września) sprzęt komputerowy został uroczyście wręczony przez pana Łukasza Curyło – dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie. W uroczystości przekazania sprzętu uczestniczyła również pani Monika Bryl – Zastępca Prezydenta Miasta oraz pani Irena Wojtanowicz-Stadler, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Na miejscu nie mogło zabraknąć też uczniów, którzy z pewnością najbardziej ucieszyli się z nowoczesnych komputerów. Sprzęt został od razu po zakończeniu części oficjalnej przekazany w ich ręce.

– Wybraliśmy te placówki z dwóch powodów. Po pierwsze, ich Dyrektorzy i nauczyciele aktywnie uczestniczyli w organizowanych w projekcie szkoleniach, po drugie – zgłaszali potrzebę wyposażenia placówek w nowoczesny sprzęt komputerowy, aby realizować potrzeby szkoleniowe i edukacyjne uczniów lub nauczycieli – mówi Łukasz Curyło, dyrektor jaworznickiego Powiatowego Urzędu Pracy. – Cieszy nas fakt, iż poza merytorycznym wsparciem jaworznickich szkół w postaci prelekcji, warsztatów i wykładów prowadzonych od wielu lat przez naszych doradców zawodowych, byliśmy w stanie wesprzeć system edukacji również w ten sposób – dodaje.

Swojego zadowolenia z udzielonego wsparcia nie ukrywała dyrektor szkoły, pani Agata Ciołczyk. – Jesteśmy szkołą, która już uczyniła pierwsze kroki. jeśli chodzi o edukację 21. wieku. Mamy rzutniki, szybki internet, ale stanowisko komputerowe w klasie jest tylko dla nauczyciela. A uczniowie przecież marzą o tym, żeby mieć też dostęp do nowoczesnego sprzętu. I właśnie dostaliśmy taką szansę, stąd to dzisiejsze przekazanie laptopów było tak uroczyste – mówiła

Najnowsze

To Top