Kultura i rozrywka

Recital Pawła Orkisza w Teatrze Sztuk

Sobotni wieczór w Teatrze Sztuk w Jaworznie zapowiada się niezwykle magicznie i nastrojowo. Na scenie z koncertem „Zagapiłem się na życie” wystąpi Paweł Orkisz.

Pochodzący z Andrychowa Paweł Orkisz w przeszłości gościł już w Jaworznie. Jest autorem nastrojowych ballad i popularnych piosenek turystycznych. Od lat pisze i komponuje własne utwory. Zbudował własny świat ciepłych i pozytywnych pieśni i wierszy. Oprócz własnych utworów chętnie wykonuje też pieśni największych światowych bardów – Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena czy Włodzimierza Wysockiego. Każdy jego koncert ma niepowtarzalny klimat.

O tym, skąd wzięła się jego pasja, opowiadał w wywiadzie udzielonym Pustelnikowi Jano: – Oboje rodzice śpiewali, chętnie i przy różnych okazjach, na głosy, także sami, kiedy np. zasypialiśmy we wspólnej sypialni. Wcześnie zacząłem sobie śpiewać razem z nimi. Delikatnie próbowali kierować moje zainteresowania w kierunku muzyki (werbel, saksofon, orkiestra dęta, akordeon), ja sam wybierałem perkusję i gitarę, w każdym razie już w Andrychowie otrzymałem solidne fundamenty muzyczne; nie wykształcenie, bo to jednak nie była szkoła, tylko ognisko muzyczne – mówił Paweł Orkisz. – Ponieważ jestem człowiekiem, który za swoje tworzywo artystyczne wybrał piosenkę i to optymistyczną, wychodzę na scenę, aby dać ludziom wytchnienie, radość, aby im opowiedzieć o dobrych stronach życia. Podkreślam, że piosenka pozytywna to mój program artystyczny, mój obraz sceniczny. Świadomy i ukształtowany. W życiu, jak każdemu, czasami coś mi nie wychodzi, bywam zdołowany, ale tę twarz zostawiam dla siebie, i dla najbliższych – mówi o sobie sam artysta.

W Jaworznie Paweł Orkisz wystąpi w sobotę 7 września o godzinie 18:00 w Teatrze Sztuk. Oprócz niego na scenie pojawi się też dobrze znany jaworznickiej publiczności Marek Długopolski, który razem z zespołem zaprezentuje swoje interpretacje utworów związanego z Krakowem barda. Bilety na to wydarzenie w cenie 25 zł można nabyć przez internet na stronie kupbilecik.pl a także bezpośrednio w kasach Teatru Sztuk.

Najnowsze

To Top