Edukacja

Dzień otwarty w Klubie Młodego Programisty

Klub Młodego Programisty, który od kilku miesięcy z inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji działa w Jaworznie zaprasza w środę 11 września na godzinę 16.00 do budynku Miejskiej Bibliotece Publicznej (na drugim piętrze, w jaworznickiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej) na Dzień Otwarty.

Podczas Dnia Otwartego można będzie przekonać się na własnej skórze jak działa Klub i jak wyglądają prowadzone w nim zajęcia dla najmłodszych. Niebawem startuje kolejny cykl warsztatów, warto zatem wcześniej sprawdzić, co czeka nasze dzieci podczas tych niezwykle ciekawych zajęć.

– Spotkania będą świetną okazją do porozmawiania z naszymi trenerami, poznania programu zajęć, a przede wszystkim do przekonania się, że programowanie jest dla każdego – mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji. – Podobnie jak na zajęcia, także na Dni Otwarte, zapraszamy całe rodziny z Jaworzna i okolic – nie tylko dzieci, ale i rodziców – dodaje szef resortu cyfryzacji.

Aktywności tego dnia przygotowane będą tak, aby można było dołączyć w dowolnym momencie. Co 25 minut będą startować inne zabawą dla dzieci. Aby wziąć w nich udział wystarczy przyjść bez wcześniejszego zapisywania się. Obowiązuje jednak limit miejsc – w każdej aktywności będzie mogło wziąć udział maksymalnie 30 osób.

Trenerzy Klubu Młodego Programisty przygotowali dla dzieciaków mnóstwo atrakcji: roboty, tablety, maty do programowania, a do tego słodki poczęstunek. Jest to zatem świetna okazja do zapoznania się z oferta Klubu i zainteresowania dzieci ciekawą sztuką programowania już od ich najmłodszych lat.

Kluby Młodego Programisty, czyli punkty warsztatowe z bezpłatną nauką programowania, działają w Polsce od jesieni ubiegłego roku. Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło je w 16 miastach średniej wielkości, po jednym w każdym województwie. Do tej pory z zajęć skorzystało już ponad 20 tysięcy uczestników, a jak zapewniają organizatorzy, to dopiero początek.

– Nasze zajęcia to nie tylko nauka połączona ze świetną zabawą. To przede wszystkim dowód na to, że aby zacząć przygodę z programowaniem nie musimy inwestować w drogi sprzęt komputerowy, czy informatyczne kursy. Pokazujemy dzieciakom i ich rodzicom, bo w naszych zajęciach mogą brać udział także i oni, że warto zacząć tę przygodę – przekonuje minister Marek Zagórski.

Udział w warsztatach jest bezpłatny a zajęcia dopasowane są do wieku uczestników. Wkrótce w Jaworznie ruszy kolejna edycja warsztatów.

Najnowsze

To Top