Z miasta

Pamiętali o Janie Ciołczyku

W miniony weekend w Ciężkowicach odbywała się już 21. edycja Memoriału Jana Ciołczyka. Dwa dni sportowo-muzycznej zabawy przyciągnęły na obiekt Ciężkowianki prawdziwe tłumy mieszkańców.

Zmarły przedwcześnie Jan Ciołczyk był działaczem sportowym i społecznym, który przysłużył się lokalnej społeczności, a w latach 1982-1998 pełnił funkcję prezesa Ciężkowianki. Pamięć o nim cały czas trwa mocno, a co roku ku jego czci odbywa się memoriał, na którym świetnie bawią się całe rodziny.

Nie inaczej było i w tym roku. Tegoroczny memoriał rozpoczął się już w sobotę 14 września. Tego dnia na murawie o ligowe punkty rywalizowali piłkarze Ciężkowianki. Na początek do walki przystąpili młodzicy prowadzeni przez Szymona Pieczkę i Pawła Bulgę. Po efektownym spotkaniu rozgromili aż 9:1 ekipę Górnika Libiąż. W ślady młodzieży poszli też seniorzy, którzy w meczu A klasy pewnie 3:1 wygrali z Wisłą Jankowice.

To wszystko był jednak tylko przedsmak tego, co działo się w niedzielę, kiedy to ruszył Festyn Sportowo-Rekreacyjny. Już rano na klubowym boisku rozpoczęła się walka młodych piłkarzy orlików i młodzików, a w turnieju udział wzięło kilkanaście drużyn – wśród nich m.in. takie ekipy jak Czarni Sosnowiec, Szczakowianka czy Zryw Brodła. Rywalizacja przy gorącym dopingu kibiców była bardzo zacięta, a emocji było więcej niż na niejednym meczu Ekstraklasy. Ostatecznie gospodarze okazali się nieco… niegościnni, na boisku bowiem wygrali turnieje w obu kategoriach. Warto jeszcze dodać, że w akcji można było zobaczyć też najmłodsze dzieci z ekipy żaków, które w meczu pokazowym dały z siebie wszystko. Po zakończeniu młodzieżowej rywalizacji do walki przystąpili starsi piłkarze w kategorii open. Swoje ekipy wystawiły zakłady pracy, a także ekipy oldbojów. I to właśnie byli piłkarze – Oldboje Szczakowianki – okazali się najlepsi i wygrali całą imprezę. Na zawodników – zarówno tych młodszych, jak i starszych – czekały puchary i liczne nagrody od sponsorów wspierających tegoroczny memoriał. Wśród gości honorowych, którzy wręczali odznaczenia, znalazł się także najwybitniejszy piłkarz pochodzący z Jaworzna – Jan Urban.

Nie obyło się też bez bardziej oficjalnych, ale równie sympatycznych uroczystości. Eugeniusz Janeczek został odznaczony Medalem Wolności i Demokracji imienia Stanisława Mikołajczyka. Z kolei Medalem za Zasługi dla Ruchu Ludowego imienia Wincentego Witosa uhonorowano Mariana Wilczka, a Złotą Koniczynkę PSL otrzymała pani Maria Nowak.

W międzyczasie, równolegle do zmagań piłkarskich, przy klubowym budynku trwała zabawa na festynie. O godzinie 14:00 na trasę przez Ciężkowice ruszyli uczestnicy VI Ciężkowickiego Rajdu Nordic Walking, na mecie na wytrwałych czekały już okolicznościowe medale. Tymczasem na scenie można było podziwiać taneczne występy duetu Irenka&Grażynka, a także Zespołu Wokalnego Uniwersytetu III Wieku. Na gości imprezy czekało kilka stanowisk oferujących różne atrakcje. Strażacy z OSP Ciężkowice prezentowali swój sprzęt na czele z wozem bojowym, swoje stanowiska miały też PCK Jaworzno, sanepid i policja. Swoich sił można też było spróbować na strzelnicy ASG. Prawdziwą furorę zrobiła Barbara Gędłek, która z koleżankami zaprezentowała pokaz zumby, czym rozruszała całą publikę. Rodzinne duety miały okazję powalczyć w Wieloboju Rodzinnym, podczas którego było mnóstwo śmiechu, a poszczególne konkurencje okazały się bardzo wymagające. Na koniec dnia na wszystkich czekała jeszcze zabawa taneczna przy muzyce serwowanej przez DJ-a.

Najnowsze

To Top