Bezpieczeństwo

Dziecko pogryzione przez psa

Jaworzniccy policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w sobotę na ulicy Piłsudskiego w Jaworznie. Pies zaatakował i pogryzł dziecko. Chłopiec z obrażeniami dłoni został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Niewłaściwy nadzór nad zwierzęciem i spowodowanie obrażeń ciała dziecka takie zarzuty, ciążą na mieszkańcu naszego miasta.

W sobotę na ulicy Piłsudskiego 8-letni chłopiec został pogryziony przez psa. Dziecko doznało obrażeń ciała. Przewieziono go do jaworznickiego szpitala, gdzie od razu trafił pod opiekę lekarzy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci z pomocą świadków natychmiast ustalili właściciela czworonoga, jest nim 58-letni mieszkaniec ulicy, na której doszło do zdarzenia. Ponadto w trakcie wyjaśniania sprawy okazało się, że pies nie był szczepiony przeciwko wściekliźnie, za co właściciel został ukarany mandatem przez przybyłych na miejsce strażników miejskich. Powiatowy lekarz weterynarii podjął decyzję o poddaniu psa obserwacji i badaniom w odizolowaniu. Teraz policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia, sprawdzamy monitoring i ustalamy świadków. Czynności w tej sprawie trwają.

Pamiętajmy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Skutki zachowań psów wynikają najczęściej z błędów popełnianych przez ludzi-np. chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie terminów szczepień, niewłaściwe warunki bytowe, brak szkoleń i dyscypliny. Jeżeli jesteś właścicielem psa, pamiętaj, że brak wyobraźni może doprowadzić do tragedii!

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top