Z miasta

Duże zainteresowanie mieszkaniami na Sferze

Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w piątek (18 października) zakończyło przyjmowanie wniosków mieszkaniowych w inwestycji „Osiedle SFERA III”. Po raz kolejny zainteresowanie nowymi mieszkaniami okazało się bardzo duże.

Osiedle Sfera to największa od wielu lat inwestycja mieszkaniowa w Jaworznie. W pobliżu jaworznickiej Geosfery już powstało sporo nowoczesnych bloków, ale inwestycja cały czas trwa, a osiedle rozrasta się w szybkim tempie. Niska, trzykondygnacyjna zabudowa o kameralnym charakterze, zielona i bezpieczna okolica, własny układ komunikacyjny z zapleczem parkingowym i atrakcyjne położenie przyciągają prawdziwe tłumy chętnych na nowe mieszkania. Na przełomie września i października ruszył nabór wniosków mieszkaniowych na mieszkania na wynajem w III etapie Osiedla Sfera. Mieszkania tym razem będą wynajmowane na czas określony – tj. 5 lat – po tym terminie nastąpi weryfikacja, przez Urząd Miejski w Jaworznie, dalszego spełniania ustawowych warunków przydziału takiego mieszkania. O kolejności wyboru mieszkań decyduje losowanie. Oznacza to, że bez względu na to czy wniosek był złożony w pierwszym czy ostatnim dniu naboru, wnioskodawcy mają równe szanse.

Tymczasem sam nabór już teraz okazał się sukcesem, chętnych na lokale było bowiem wyjątkowo dużo. Tym razem do rozdysponowania było 69 mieszkań. Jak informuje JTBS w sumie w ramach III etapu budowy Osiedla Sfera łącznie wpłynęło 170 wniosków. Największym zainteresowaniem cieszyły się mieszkania M3 – na 18 takich mieszkań złożono aż 69 wniosków, na 21 mieszkań M2 złożono 54 wnioski, a z kolei na 30 mieszkań M4 przyjęto 47 wniosków. – Dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszą ofertą. W kolejnych komunikatach będziemy informowali o dalszym przebiegu procesu rekrutacyjnego, w tym terminie i miejscu losowania – informuje JTBS.

Przewidywany termin zasiedlenia mieszkań w ramach III etapu budowy Osiedla Sfera to ostatni kwartał 2020 roku.

Najnowsze

To Top