Bezpieczeństwo

Nowe narzędzie w walce z narkotykami

W ręce jaworznickich policjantów trafiło nowe narzędzie do walki ze środkami odurzającymi. Teraz stróże prawa wyposażeni w specjalną walizkę profilaktyczną zawierającą atrapy najbardziej popularnych narkotyków, będą spotykać się z rodzicami i pedagogami. Wszystko by ustrzec dzieci przed narkotykami i dopalaczami, by mieć niezbędną wiedzę na ten temat, by reagować.

Dzięki współpracy komendy z jaworznickim magistratem policjanci zostali wyposażeni w nowe narzędzie do walki ze środkami odurzającymi. Kufer, który zawiera atrapy najbardziej popularnych narkotyków i dopalaczy, będzie wykorzystywany w celu zwiększenia świadomości rodziców, nauczycieli, pedagogów i opiekunów. Walizka zawiera przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania, przechowywania, dystrybucji i wykrywania narkotyków, a prezentowane atrapy są ciągle aktualizowane ze względu na zagrożenie. Zawartość kufra opatrzona jest szczegółowym opisem. Bez wątpienia każdy rodzic zrobi wszystko by ustrzec swoje dziecko przed narkotykami i dopalaczami.

Wczoraj na zaproszenie pracowników Ośrodka Interwencji Kryzysowej, policjanci uczestniczyli w spotkaniu z pedagogami jaworznickich szkół. Profilaktyk młodsza aspirant Monika Śliwińska, omówiła zagadnienia związane z zagrożeniami, jakie niosą za sobą substancje psychotropowe, realizując program kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Policjantka poinformowała zebranych o tym, jakie podjąć kroki w przypadku znalezienia narkotyków w szkole. Pomocnym narzędziem w wykładzie była wspomniana walizka. Nowy nabytek jaworznickich stróżów prawa idealnie wpiszę się w realizacje założeń kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty i która jest przedsięwzięciem MSWiA, organizowanym w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top