Edukacja

PSE pomagają szkole w Jaworznie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 w Jaworznie mogą w ramach zajęć wychowania fizycznego korzystać z siłowni. Szkoła nie ma obecnie dostępu do własnych obiektów sportowych, ale dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych uczniowie, pod okiem nauczycieli, mają możliwość trenowania przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

Zajęcia na siłowni zachęcają uczniów do aktywności i zdrowego trybu życia, uczą wytrwałości i pewności siebie. Ponadto zapobiegają wadom postawy, problemom z kręgosłupem oraz pomagają pozbyć się nadwagi. Podczas zajęć, uczniowie poznają zasady kulturalnego zachowania w miejscach publicznych oraz poszanowania dla zdrowia i bezpieczeństwa swojego i innych. Jest to kolejny projekt, w ramach którego PSE współpracują ze Szkołą Podstawową nr 20 w Jaworznie. Wcześniej spółka sfinansowała kupno 24 komputerów na wyposażenie pracowni informatycznej.

– To z pewnością ważna pomoc dla uczniów. Tym bardziej cenna w tym momencie, kiedy nie mogą oni korzystać ze szkolnej infrastruktury sportowej, ze względu na zamknięcie budynku spowodowane szkodami górniczymi. Cieszy też, że PSE już po raz kolejny angażuje się we wsparcie dla byczyńskiej placówki i liczę, że ta współpraca będzie się mogła nadal rozwijać – mówi Tomasz Jewuła, pełnomocnik prezydenta ds. oświaty i gospodarowania nieruchomościami.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne (www.pse.pl) są operatorem systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce. Spółka jest własnością Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Zadaniem PSE jest dbanie o stabilny i bezpieczny przesył energii elektrycznej na terenie całego kraju.

Najnowsze

To Top