Bezpieczeństwo

Policja podsumowuje akcję Znicz

Dzisiaj o godzinie 6.00 zakończyła się policyjna akcja „Znicz 2019”, w której uczestniczyli policjanci wydziału ruchu drogowego, prewencji oraz pionu kryminalnego. W ciągu tych dni na jaworznickich drogach doszło tylko do 8 kolizji i ani jednego wypadku. Policjanci zatrzymali 1 kierującego, który wsiadł za kierownicę pod działaniem narkotyków.

Akcja „Znicz 2019” rozpoczęła się w czwartek 31 października, a zakończyła dzisiaj o godz. 6:00 rano. Policjanci wspierani przez strażników miejskich dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, kontrolowali stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących. Pomagali w bezpiecznym dotarciu do celu podróży. Kierowali ruchem w okolicach największych cmentarzy. Stróże prawa czuwali nad płynnością ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób.

W trakcie przedłużonego weekendu, na jaworznickich drogach policjanci odnotowali 8 kolizji i ani jednego wypadku drogowego. W niedzielę kończącą długi weekend, kiedy ruch był największy, policjanci nie musieli interweniować w żadnym zdarzeniu związanym z ruchem drogowym. W trakcie działań przebadano na zawartość alkoholu i obecność środków, po których jazda jest zabroniona 2100 kierujących. Podczas jednej z takich kontroli policjanci z drogówki w samochodzie 29-letniego mieszkańca naszego miasta znaleźli 310 porcji dilerskich amfetaminy. Dodatkowo badanie narkotesterem wykazało jazdę kierowcy właśnie pod działaniem tego zabronionego środka. Samochód został odholowany na parking policyjny a za jazdę pod wpływem narkotyków i posiadanie amfetaminy grozi mu kara do 3 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top