Kultura i rozrywka

Spotkanie autorskie z Agnieszką Kaźmierczyk

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza 17 grudnia 2019 r. o godz. 11.30 na spotkanie z Agnieszką Kaźmierczyk. Wydarzenie będzie okazją do promocji jej najnowszej powieści pt. „Topielica ze Świtezi”. Utwór przenosi nas do świata słowiańskiej mitologii, pełnego stworzeń, które znamy z opowieści babć i dziadków. Książka jest propozycją dla wszystkich tych, którzy od lektury oczekują zarówno wartkiej akcji, jak i pierwiastka tajemnicy, niedającego się objąć rozumem, ale zapadającego w pamięć na długo.

Agnieszka Kaźmierczyk (ur. 11 marca 1984r. w Chrzanowie. Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Studium Dziennikarskiego tegoż uniwersytetu. W latach 2006-2007 współpracownik „Dziennika Polskiego”(pod panieńskim nazwiskiem Nowak) – dział kulturalny, współwydawca dodatku „Student” – ponad 100 tekstów autorskich. W roku 2008 pracownik lokalnej gazety „Tydzień w Jaworznie” – dziennikarstwo obywatelskie – 84 teksty autorskie. W latach 2009-2010 zastępca redaktora naczelnego w lokalnym tygodniu „Jaworzno 24” oraz portalu o tej samej nazwie – ponad 300 tekstów autorskich.

Od 2009 roku nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 1 w Jaworznie, od 2018 roku Szkoły Podstawowej nr 16 w Jaworznie. Inicjator wielu konkursów literackich i poetyckich o charakterze miejskim, konkursu dla młodych dziennikarzy, twórca innowacyjnego programu kształcenia dla młodzieży – „Dziennikarstwo i świat mediów”.

Zapraszamy do lektury wywiadu z jaworznicką pisarką:

Jaworznianie z pasją – Agnieszka Kaźmierczyk wydała drugą książkę

Najnowsze

To Top