Z miasta

Wkrótce otwarcie parkingu

Długo oczekiwany parking pod Halą Widowiskowo-Sportową w centrum miasta wkrótce będzie otwarty dla kierowców. Trwają ostatnie przygotowania do udostępnienia go mieszkańcom.

Kolejne elementy infrastruktury wchodzące w skład Miejskiego Centrum Integracji Transportu są stopniowo oddawane do użytku. Kierowcy szczególnie mocno czekają na otwarcie zupełnie odmienionego parkingu pod Halą Widowiskowo-Sportową. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Mostów – trwają już ostatnie przygotowania do oddania obiektu do użytku. – Jutro (19 grudnia) o 8 rano planowane jest zdjęcie zabezpieczeń wokół parkingokładki pod Halą Widowiskowo – Sportową w Centrum. Tym samym zarówno część parkingowa jak i ta u góry przeznaczona do spacerowania, będą dostępne dla Mieszkańców już w okresie przedświątecznym. Prosimy jednak o wyrozumiałość – będzie to wciąż okres testowy całości sytemu parkingowego – czytamy w komunikacie MZDiM.

– Pierwsze dni będą fazą testową, w trakcie której cały system parkingowy będzie sprawdzany – nie oznacza to jednak iż użytkownicy parkingu będą zwolnieni z opłat za jego korzystanie. Dlatego ważne jest, aby osoby uprawnione do bezpłatnego korzystania dopełniły stosownych formalności. W załączeniu poniżej znajduje się regulamin parkingu, jak i wzór wniosku o wydanie karty parkingowej dla osób, które są uprawnione do posiadania takiej karty (taksówkarze) – zapowiadają urzędnicy.

Zgodnie z przyjętym regulaminem parking będzie płatny w godzinach od 6.00 – 18.00 w dni robocze, przy czym postój do dwóch godzin jest bezpłatny. Ostatecznie zdecydowano, że za postój powyżej 2 godzin będzie należało zapłacić 5 zł za każdy dzień postoju. Dodatkowo postój w weekendy i święta jest bezpłatny. Na wjeździe na parking zamontowane zostały specjalne szlabany a także automatyczna kasa. Z parkingu korzystać będą mogli także taksówkarze, którzy będą mieli możliwość otrzymania karty parkingowej. Opłacony bilet parkingowy będzie dodatkowo uprawniał do korzystania z przejazdów w całej sieci PKM Jaworzno w dniu opłacenia.

W sumie na nowym parkingu przewidziano 92 miejsca parkingowe. Znajdą się także udogodnienia dla aut elektrycznych. Na takie pojazdy czekać będą trzy miejsca do parkowania i dwie darmowe ładowarki.

Najnowsze

To Top