Z miasta

Wielbłądy w jaworznickim Betlejem

Jaworznicka Wspólnota Betlejem ostatnio zyskała dwóch nowych niecodziennych mieszkańców. W połowie grudnia na Dąbrowie Narodowej zamieszkały dwa… wielbłądy!

Zwierzyniec przy Wspólnocie Betlejem rozrasta się coraz bardziej i trafiają do niego zwierzęta, których w naszym mieście raczej się nie spotyka. 11 grudnia do Betlejem trafiły dwa baktriany, czyli po prostu wielbłądy dwugarbne, które być może zostaną tu już na stałe. Oba wielbłądy są braćmi, mają po siedem miesięcy i prezentują się bardzo okazale. – Na razie wielbłądy zostały nam wypożyczone, ale chcielibyśmy, żeby zostały na stałe przy Betlejem, a w sezonie letnim na Gródku przy Bacówce. W tym celu musimy je wykupić – mówi ksiądz Mirosław Tosza. Niestety sam wykup nie będzie prosty, wiążą się z tym bowiem spore koszty. Wielbłąd okazuje się bowiem kosztować tyle, co… samochód. Docelowo Betlejem chce pozyskać 30 tysięcy złotych. Dzięki wsparciu jaworznickiej firmy Badge4u Wspólnota otrzymała 1500 specjalnych magnesów z wielbłądami. Każdy magnes jest swego rodzaju cegiełką, a dochód z ich sprzedaży całkowicie przeznaczony będzie na wykup baktrianów. Magnesy można już było nabyć na świątecznym jarmarku na rynku, obecnie dostępne są w domu Wspólnoty na ul. Długiej.

Przy Wspólnocie powstaje Betlejemski Ogród Biblijny ze zwierzętami. Docelowo ma go tworzyć specjalna ścieżka wśród zagród ze zwierzętami, a na poszczególnych przystankach znajdą się historie biblijne. W wigilię po pasterce ruszyła prawdziwa żywa szopka, która dostępna jest codziennie od 9.00 do 20.00 do 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego. Na pewno, szczególnie dla dzieci, będzie to ogromna atrakcja. Po świętach zdecydowanie warto będzie zajrzeć na Dąbrowę Narodową i przy okazji nabyć magnesy, by pomóc w wykupie wielbłądów.

Foto: Wspólnota Betlejem

Najnowsze

To Top