Kultura i rozrywka

Emocje w skrzydłach

Biblioteczna Galeria ExLibris rok 2020 rozpocznie 8 stycznia uroczystym otwarciem wystawy prac Agnieszki Gui pt. „Emocje w skrzydłach”.

Punktem wyjścia dla ekspozycji jest fascynacja autorki aniołami. W trakcie wernisażu jaworznianka zaprezentuje swoje najnowsze rzeźby powstałe w zaciszu jej pracowni w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Figury stanowią nie tylko piękny element dekoracji, która z powodzeniem może zdobić każde wnętrze, ale to przede wszystkim dzieła symbolizujące bogaty świat emocji każdego człowieka. Rzeźby są również sposobem do wyrażania przeżyć samej artystki. Agnieszka Guja tworząc prace opiera się na własnej technice, wykorzystując różnorodne materiały.

– Jesteśmy przekonani, że prezentowane w przestrzeni Galerii postaci będą źródłem inspiracji i tematem dyskusji. Wspólnie z artystką zapraszamy Państwa do podjęcia próby opisania wrażeń towarzyszących zwiedzaniu wystawy. Każda ze skrzydlatych figur będzie miała przyporządkowany numer. Kartki z zapisaną liczbą pracy, która wywarła największe wrażenie prosimy zostawić w specjalnie przygotowanym pojemniku – zachęcają jaworzniccy bibliotekarze.

 

Najnowsze

To Top