Z miasta

28. finał WOŚP już w niedzielę

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w niedzielę zagra na całym świecie. Jak zwykle także w Jaworznie z tej okazji będzie się działo całkiem sporo.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już na dobre wpisała się w kalendarz imprez charytatywnych, a kolejne finały przyciągają dosłownie miliony darczyńców. Z roku na rok WOŚP zbiera coraz większe kwoty, dzięki czemu może mocniej wspierać różne inicjatywy. W tym roku Orkiestra gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. – Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia – mówią przedstawiciele fundacji.

W Jaworznie tym razem główne imprezy związane z 28. finałem WOŚP odbywać się będą w niedzielę (12 stycznia) dość nietypowo – w Szkole Podstawowej nr 11 na Pieczyskach. Tym razem jaworznicki sztab postawił na… gastronomiczne doznania i zapowiada prawdziwy Kulinarny Ogień. Impreza rozpocznie się o godzinie 13:00. Na odwiedzających czeka prawdziwa uczta przygotowana przez szefów kuchni z całego kraju. Nie zabraknie gości specjalnych – w tym uczestników kulinarnych show, takich jak chociażby Master Chef czy Hell’s Kitchen. Przewidziano kilka stanowisk do gotowania, a wybór potraw będzie spory – od burgerów, frytek belgijskich, dań z grilla, przez pierogi aż po fantazyjne desery. Kuchenne popisy to jednak tylko część całej zabawy. Na specjalnie przygotowanej scenie nie zabraknie występów artystycznych. Wśród gwiazd pojawią się m.in. Siostry Goławskie czy Sargis Davtyan. Nie zabraknie pokazów strażackich, samochodów militarnych, banek mydlanych od firmy Tuban. Podczas finału można będzie dołączyć do bazy dawców szpiku DKMS. Swoje stanowisko przygotował też jaworznicki szpital, który zaprasza na zdrowotne konsultacje.

Także w innych miejscach w mieście zagra największa na świecie orkiestra gorących serc. W klubie Alibi w centrum odbędzie się tradycyjny turniej bilardowy. Zawody ruszą o 11:00, a zapisać można się będzie w lokalu od 10.00 – 10.45. Wpisowe wynosi 10 zł dla osób niepełnoletnich i 20 zł dla pozostałych, a wszystkie środki trafią do WOŚP. Jak zwykle w finał Orkiestry włącza się też Galeria Galena. W mieszczącym się tam klubie Gravitacja w niedzielę od 12:00 odbywać się będzie turniej bowlingowy. Zapisy dokonywane są w recepcji Klubu, a opłata startowa wynosi 10 zł i jej całość będzie przekazana dla WOŚP! O godzinie 13:00 odbędzie się tam Teatrzyk dla dzieci, a od 14:00 trwać będzie Kinder Party, czyli gry i zabawy przy najlepszych dziecięcych przebojach prowadzone przez animatorów.

O 9:00 na Sosinę na wspólną kąpiel zapraszają jaworznickie Morsy. To doskonała okazja, by spróbować zmierzyć się z lodowatą wodą i przy okazji dorzucić się na WOŚP. Wieczorem od 17:00 tradycyjnie z Orkiestrą grać będzie także Jazz Club Muzeum. Tam prawdziwa gratka czekać będzie szczególnie na miłośników mocniejszych brzmień. Na scenie wystąpią kolejno zespoły Syberian, Burning Flash, Formax, Ostrożnie (ex Grafen) i Warhlack.

Jak zwykle ważnym elementem jaworznickiej zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest licytacja przedmiotów wystawionych przez lokalny sztab. A w tym roku pojawiło się wyjątkowo dużo ciekawych aukcji. Oczywiście jak zwykle największym hitem jest możliwość nadania nazwy rondu w centrum miasta – tuż przy Galenie. Można je będzie wylicytować już po raz jedenasty. W czwartek cena ronda przekroczyła już barierę 10 000 zł i kto wie, czy w tym roku nie padnie jakiś rekord. Bardzo ciekawą propozycję przygotował Browar Bury, dzięki któremu zwycięzca licytacji na jeden dzień będzie mógł zostać piwowarem i zobaczyć jak browar funkcjonuje od środka. A może wolicie zostać strażakiem? OSP Osiedle Stałe zaprasza do licytowania jednego dnia w roli strażaka. Można więc będzie spełnić swoje marzenie z dzieciństwa. Jaworznicka Fabryka Talentów z kolei przekazała na licytację efektowny Fortepian Gustav Rösler, który może być ozdobą każdego salonu i przy okazji zapewnić mnóstwo muzycznych wrażeń. Nie zabrakło także gadżetów dla kibiców – Szczakowianka przekazała bowiem na licytację zestaw dla fanów Biało-Czerwonych – klubową koszulkę i szalik. Warto też wspomnieć o jednym wyjątkowo efektownym przedmiocie przekazanym na licytację przez uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 z technikum pojazdów samochodowych. Uczniowie ZSP 3 przez trzy miesiące pracowali nad odrestaurowaniem efektownego Motoru SHL Model M11 i teraz trafi w ręce jakiegoś miłośnika motoryzacji.

Licytacje Jaworznickiego Sztabu WOŚP

Licytacja Motoru SHL Model M11

Najnowsze

To Top