Edukacja

Edukacja ekologiczna dla najmłodszych

Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska zakończyli już spotkania z przedszkolakami, podczas których dzieci brały udział w pogadankach ekologicznych i otrzymały komiksu o chomiku. Jednak to nie koniec edukowania młodych jaworznian – Wydział Ochrony Środowiska rozpoczął prelekcje w szkołach podstawowych na temat dokarmiania zwierząt zimą.

Za nami cykl spotkań z przedszkolakami, podczas których dzieci otrzymywały od pracowników Wydziału Ochrony Środowiska komiksy o chomiku walczącym ze smogiem. Wizyty urzędników miały charakter edukacyjny – maluchy dowiadywały się, co należy robić by ograniczyć zanieczyszczenia powietrza. Były też rozmowy na inne tematy ekologiczne, m.in. związane z segregacją odpadów. Teraz czas na edukację starszych dzieci.

Pracownicy Referatu Rolnictwa i Leśnictwa w Wydziale Ochrony Środowiska odwiedzają szkoły podstawowe w mieście, by porozmawiać z uczniami o tym, jak można pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Chociaż – jak na razie – w tym sezonie nie jest ona ostra, to jednak zwierzęta żyjące na wolności nie mają łatwo w zdobywaniu pożywienia. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można dokarmiać zwierzynę leśną i ptaki a także jak odróżniać ziarnojady od owadojadów. Niestety wiele osób karmi ptaki chlebem, co jest wielkim błędem. Ptaki należy karmić mieszaniną ziaren, można też zawiesić im skórkę ze słoniny, pod warunkiem że nie jest ona słona. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymują od urzędników worki z karmą dla ptaków oraz specjalne kule powstałe z mieszanki tłuszczu i ziaren, by szkoły mogły dokarmiać ptaki w pobliżu placówki.

Najnowsze

To Top